Ana sayfa » 3 Aptal(3 Idiots)
Dram Hint IMDB 8 Üzeri Komedi Şiddetle Tavsiye Yabancı

3 Aptal(3 Idiots)

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
3 Aptal(3 Idiots) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 2009
Süre: 2s 50dk
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Oyuncular: Aamir Khan, Madhavan, Kareena Kapoor devamı..
Tür: Komedi, Hint
Ülke: Hindistan
IMDB: 8.4

Film önerileri arasında üst sıralarda gösterebileceğim mükemmel bir film: 3 Idiots

Bu film de diğer hint filmleri gibi başta ön yargı ile yaklaşılıp, izlenildikten sonra; seyircinin beklentilerini katlayarak karşılayan ve övgülerin kelimelerle anlatılamayacak derecede müthiş olduğu bir yapım.

Hayata dair verdiği mesajlar, yaşanılan gerçekçi olaylar, absürtlük ve komedinin bir arada harmanlandığı muhteşem bir film.

İzlerken hem hayata dair mesajlar alıyorsunuz hem de gülme krizine girebiliyorsunuz. Her sahnesi ayrı güzel özellikle de finali mükemmel.

Böylesine güzel bir filmi ortaya koyan senaristinden yönetmenine oyuncusuna kadar kim varsa alkışlanmayı sonuna kadar hak ediyor.

Başlarda saçma, boş, sıradan bir hint filmi gibi görünüp 5. Dakikasından sonra efsanevi bir filme dönüşen, sonuna kadar ilgiyle zevkle izleyebileceğiniz ender filmlerden. Bu filmi izlemeyen gerçekten çok şey kaçırır.



Özet ve Detaylar

3 Aptal’da Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir.

Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir. 
Son dönemin fazlasıyla dikkat çeken yapıtlarında biri olan film Hindistan’ın en çok izlenen filmlerden biri olurken özellikle Amerika’da da bir hayli dikkat çekmişti.


Değerlendirme

Bu film için söylenebilecek tek bir kelime olsa; mükemmel kelimesi bile az gelir. Yediden yetmişe her kesimden insanın izlemesi gereken; duygusal, bilgi verici, eleştirisel ve yaşamdan olması gereken kurallar bütünlüğünü, özgürce yaşamanın ne demek olduğunu gösteren harika bir film.

Bu filmi ilk izlediğimde ön yargı ile başlamıştım ancak film bittiğinde adeta büyülenip daha önce izlemediğim için pişmanlık duymuştum. Sizin de pişmanlık duymamanız için bir an önce açıp izlemenizi şiddetle öneririm.

Filmde kahkahalarla gülündüğü de oluyor, bazen gözyaşlarını akıtmamak için kendinizi tutuyorsunuz bazen de zil takıp oynamaya bile niyetleniyorsunuz. Tabi tüm bunlara sebebiyet veren mükemmel bir hikaye.

Sisteme başkaldırı, dostluk, tatlı bir aşk; hayatın içinde ne varsa hepsi ama hepsi hint film önerileri kategorisinde tavsiye ettiğimiz bu film içinde. Eğer bu filmi izlemediyseniz geç kalmadan izlemenizi isterim.

Fragman

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız..