Ana sayfa » Ant-Man 2(Ant-Man and the Wasp)
Aksiyon Bilim Kurgu Macera Yabancı Yeni

Ant-Man 2(Ant-Man and the Wasp)

Ant-Man 2(Ant-Man and the Wasp)- Film Tavsiyeleri
Ant-Man 2(Ant-Man and the Wasp) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 6 Temmuz 2018
Süre: 1s 58dk
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Peña devamı..
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
Ülke: ABD
IMDB: 7.4

Film önerileri serimize Marvel çizgi roman evreninden sinema perdesine aktarılan Karınca Adam ve Eşek Arısı ile son hız devam ediyoruz. Böyle deyince biraz değişik oldu sanırım; Ant-Man ve Wasp… Her ne kadar diğer Marvel kahramanlarımız kadar ilgi görmemiş ve şöhrete kavuşmamış olsa da işin içine Marvel Stüdyoları girdiğinde konusu en kötü olan yapım bile sadece efektleri için izlenmeye değer oluyor.

Her Marvel yapımı gibi bu filminde IMDB puanı 7’nin altına düşmeyerek 7.4 olmuş. Başrollerini Paul Rudd ve  Michael Peña gibi sinema sahnesinde kendilerini daha önce pek çok kez kanıtlamış oyuncuların paylaştığı bu film aslında her Marvel filminde olduğu gibi kendisinden önce gelmiş filmleri destekleyip, güçlendirerek sonrasında gelecek olan olaylar ile ilgili bizlere tüyolar veriyor.Özet ve Detaylar

Ant-Man ve Wasp, hem iyi bir baba hem de süper kahraman olan Scott Lang’ın geçmişindeki sırları çözmek için Wasp ile işbirliği yaparak vereceği soluksuz mücadeleyi konu ediyor. Scott Lang, Yenilmezler ekibinin savaşında yer almanın sonuçlarını hem bir süper kahraman, hem de bir baba olarak ödemek zorunda kalıyor. Hayatının iki yanını da dengede tutmaya çalışan Scott hem iyi bir baba, hem de sorumluluk sahibi kahraman Ant-Man olmak için çabalarken, Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalarlar. Scott bir kez daha kostümünü giymeli ve Wasp ile işbirliği yaparak geçmişindeki sırları çözmek için işe koyulmalıdır. 

Yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi Peyton Reed’in üstlendiği filmin senaryosunda bu kez başrol Paul Rudd’un da imzası bulunuyor. Devam halkasında, orijinal Wasp iken kuantum boyutunda kaybolan, Dr. Hank Pym’in eşi Janet Van Dyne rolünde 3 Oscar adayı Michelle Pfeiffer boy gösterirken, “Justified” ile Emmy’e aday gösterilen Walton Goggins, Oscar adaylığı bulunan Laurence Fishburne ve Randall Park gibi isimler de yer alıyor.


Değerlendirme

Her Marvel filminde alışık olduğumuz gibi yüksek bütçeyle oluşturulan Ant-Man 2 filmi, pek çok eleştirel espriyi de içerisinde bulunduruyor. Tam kendimizi filme kaptırdık derken yapılan bir espri sayesinde zaman zaman filmden kopmuş olsak da izlenmeye değer bir film.

Bildiğimiz üzere kahramanımızın yeteneği kuantum boyutuna erişmek, kendisini ve dokunduğu nesneleri büyütüp – küçültmek. Haliyle film içerisinde kahramanımızın yeteneğini kullanırken bizi de güldürdüğü bolca sahne bulunmakta.

Aslında Avengers serisiyle ilgili pek çok ipucu bulunduran film dikkatli izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Siz de marvel filmlerinin sonunu beklemeden filmi kapatıp izlemeyi bırakıyorsanız çok fazla şey kaçırıyorsunuz. Filmde 2 tane After Credits dediğimiz sahne bulunuyor ve bunlar önümüzdeki sene çıkacak olan Avengers İnfinity War 2 filmi için ipucu veren oldukça önemli bilgiler taşıyor. Bol aksiyon ve görsel efektli sahnelerle birlikte görsel açıdan doyarken, film sonunda hala tebessüm etmek istiyorsanız bilim kurgu film önerileri arasına aldığımız bu yapımı kesinlikle izlemeniz gereken bir süper kahraman yapımı.

Fragman

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız..