Ana sayfa » Aşkın Gücü(What Dreams May Come)
Dram Fantastik Romantik Yabancı

Aşkın Gücü(What Dreams May Come)

Aşkın Gücü - Film Tavsiyeleri
Aşkın Gücü - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 16 Nisan 1999 
Süre: 1s 46dk
Yönetmen: Vincent Ward
Oyuncular: Robin Williams, Max von Sydow, Cuba Gooding Jr. devamı..
Tür: Fantastik, Dram, Romantik
Ülke: ABD
IMDB: 7.0

2 Ekim 1988 tarihinde vizyona girmiş ABD yapımı olan bir yapımla film önerileri listemize devam ediyoruz. Richard Metheson  ‘un aynı adlı romanından uyarlama olan Aşkın Gücü Vincent Ward’ın yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılmıştır. IMDB üzerinde 7.0 puana sahip olan yapım vizyon tarihi üzerinden yıllar geçmesine rağmen tozlu raflara inat film tavsiyeleri listemizde yer alıyor.

Oyuncu kadrosunda  Robin Williams ve Max von Sydow gibi birbirinden profesyonel oyuncunun yer aldığı bu filmin kadrosuyla ilgili olumsuz yorum yapmak sanırım imkansız gibi.Özet ve Detaylar

Chris ve karısı olan Annie, birbirlerine delicesine aşık bir çifttir. Kendi kurdukları pembe dünyalarında gayet huzurlu bir biçimde yaşamaktadırlar. Bir gün geçirdikleri bir trafik kazası tüm hayatlarını değiştirecektir. Canlarından çok sevdikleri çocukları, geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybedecektir.

Çocukları öldükten sonra Chris, acılar içerisinde olan Annie’yi bu psikolojik buhrandan kurtarabilmek için her şeyini ortaya koymak zorundadır. Ancak Annie, eski mutluluklarını asla bulamayacağının farkında olarak, Chris’i de kendi buhranının içerisine dahil etmeye başlayacaktır.

Bir gün Chris de öldüğünde, acıya dayanamayan Annie kendi canına kıyar. Sevgilisine her ne pahasına olursa olsun bağlanmış olan Chris, Cennet’i terkeder ve karısıyla birlikte olmak için Cehennem`in derinliklerine doğru bir yolculuğa başlar.


Değerlendirme

What Dreams May Come için söyleyebileceğimiz tek şey filmin bir renk cümbüşü olduğudur. Adeta bir görsel şölen olan Aşkın Gücü , dram film önerileri arasında kesinlikle izlemeniz gereken yapımların başında geliyor. Dönemine göre görsel efektlere söz etmemiz kesinlikle filme haksızlık yapmamız anlamına gelir.

Robin Williams’ın filmde olduğunu söylemeye gerek bile yok sanırım. Filmdeki betimlemeler o kadar muhteşem bir şekilde işlenmiş ki izlerken kendinizi olayın dışında hissetmeniz neredeyse imkansız. Aldığı IMDB puanının kesinlikle bu başyapıta yetersiz olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Filmde geçen her diyalog sizi kendine çekecek ve ağlatacak.

Bu mükemmel film hakkında çok yorum yapılmasına gerek bile yok. Direkt olarak izlemeniz gereken bir film. Hayal dünyası renkli ve derin olan herkes bu filmi tartışmasız ki beğenecektir…

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..