Ana sayfa » Asla Pes Etme 1
Aksiyon Yabancı

Asla Pes Etme 1

Asla Pes Etme - Film Tavsiyeleri
Asla Pes Etme - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 16 Mayıs 2008 
Süre: 1s 50dk
Yönetmen: Jeff Wadlow
Oyuncular: Sean FarisDjimon HounsouAmber Heard
Tür: Dövüş, Aksiyon
Ülke: ABD
IMDB: 6.6

Amerikan ve 16 Mayıs 2008 yapımı olan bir aksiyon/dövüş film önerisi ile listemizi doldurmaya devam ediyoruz. Asla Pes Etme düşük bütçeli yapımlar arasında sayabileceğimiz, bütçesine göre kaliteli filmlerden birisi diyebiliriz. 41 milyon dolar bilet gişesi ve gişesine göre yüksek sayabileceğimiz 6.6 IMDB puanı ile bunu gösteriyor. Filmin yönetmen koltuğunda  Jeff Wadlow, başrollerde ise Amber Heard, Sean Faris gibi isimler bulunuyor.Özet ve Detaylar

Jake’in hayatındaki yeni dönüşümler, okulun en güzel kızı Baja ile tanışmasıyla başlar. Onun davetiyle bir partiye katılır ve Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalan Jake dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar. Ancak Jake’in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max, onda bir şampiyon ruhu görmektedir. Jake’e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua ile tanıştırır. Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake’in, MMA’nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlı başına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez.


Değerlendirme

Asla Pes Etme adlı yapımı kendi klasmanında yer alan Yenilmez gibi filmlerle karşılaştırmak hata olacaktır. Asla Pes Etme daha düşük bütçeli bir yapım olmasına rağmen kendisinden bekleneni karşılamıyor dersek haksızlık etmiş oluruz.

Özellikle dövüş sporlarıyla ilgilenen gençleri motivasyon amaçlı olarak izlemesi gereken yapımların arasında yer aldığını söylemeden edemeyeceğim. Film önerileri ile dövüş filmleri klasmanında bulunan gerçekçi ve kaliteli sayılabilecek yapımların arasında gösterebiliriz. Filmde yer alan oyuncuların çoğu henüz Asla Pes Etme ile birlikte yeni yeni tanınmaya başlamış olsalar dahi filmdeki performansları oldukça başarılı. Bir dövüş filminde olması gerekenlerden biride tartışmasız ki müzikleridir. Bu konuda da çok üst düzey bir şey beklemesek de başarılı sountracklar kullanılmış diyebiliriz. Günümüzde çekilen filmlerin birbirini tekrar ettiğini düşünecek olursak, Asla Pes Etme’nin konusu çekildiği tarihe göre hiçte klişe değil.

Fragman

 

1 Yorum

Yorum yapmak için tıklayınız..