Ana sayfa » Ay’da İlk İnsan(First Man)
Dram Tarih Yabancı Yeni

Ay’da İlk İnsan(First Man)

Film Tavsiyeleri - Ay'da İlk İnsan(First Man)
Ay'da İlk İnsan(First Man) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018 
Süre: 2s 22dk
Yönetmen: Damien Chazelle
Oyuncular: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke devamı..
Tür: Dram, Biyografik, Tarih
Ülke: ABD
IMDB: 7.5

Bilim kurgu film önerileri başlığımıza 2018 yılında vizyona giren bir filmle devam ediyoruz.  Ay’da İlk İnsan 11 Ekim 2018 tarihinde gişe hayatına start vermiş ve bütçesini 2 ye katlayarak yapımcısına 100 milyon dolar gibi ciddi bir hasılat bırakmıştır. Damien Chazelle tarafından yönetilen film IMDB üzerinde 7.5 gibi hatırı sayılır bir puana sahip.Özet ve Detaylar

First Man , Ay’a ilk ayak basan insan olan Neil Armstrong’un aya gidiş hikayesini temel alıyor. 1969 yılında yapılan proje kapsamında Apollo 11 adlı uzay mekiğiyle Ay’a ayak basmayı başaran ilk insan olan Neil Armstrong yazılı tarihteki en tehlikeli görevlerden birini başararak 38 yaşında efsaneleşmeyi başardı.

Dram, tarih ve biyografi kategorilerinin tümünü içinde barındıran yapım NASA ve Apollo 11 ekibinin o yıllarda SSCB ile içinde bulundukları uzay konusundaki yarışı kazanmak için nasıl fedakarlıklarda bulunduklarını da anlatıyor.

Bilim kurgu film tavsiyeleri arasında yer alan filmin başrolünü Ryan Gosling üstleniyor. Bunun yanı sıra filmde Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler gibi ünlü isimlerde yer alıyor.


Değerlendirme

Film tavsiyeleri listemize bilim kurgu dalından giriş yapmaya hak kazanmış olan Ay’da İlk İnsan, oyunculuk kaliteleri olarak ele alınacak olursa izleyicisini oldukça tatmin edecek bir yapım olmuş diyebiliriz. Vizyona girdiği aynı sene içerisinde aldığı ödül adaylıkları da zaten bunu gösteriyor. Akıcılık konusuna değinecek olursak film bu konuda da kendisine gişe veren kişileri memnun etmiş gibi duruyor.

Dram kategorisi filmde ağırlık kazanıyor. Çünkü bilim kurgu sahneleri sadece filmin son kısmında yer alıyor. Objektif olunması gerekirse bu sahnelerde filmdeki en can alıcı sahneler değil. Daha çok Neil Armstrong temalı hatta uyarlandığı biyografi eserinin küçük bir sinematik yapımı diyebiliriz.

Aşırı aksiyon, nefes kesen uzay ve bilim kurgu sahneleri bekleyen sinema severleri tatmin etmeyecek bir yapım. Dram ,biyografi ve belgesel tadında filmleri sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..