Ana sayfa » Başlangıç(Inception)
Bilim Kurgu Gerilim IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yabancı

Başlangıç(Inception)

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Başlangıç - Inception - Film Önerileri

En iyi film önerileri arasında gösterebileceğim bir şaheserle birlikteyiz: Başlangıç(Inception)

Önerilen filmler serimizdeki Başlangıç filmi: Sinemanın ne kadar sınırsız, ne kadar yaratıcı, ne kadar özgün, ne kadar evrensel, ne kadar hayret verici, ne kadar fikir dolu, ne kadar eğlenceli olduğunu bizlere tüm ihtişamıyla gösteriyor.

Başlangıç, Christopher Nolan’ın gösterişli kariyerinin şu ana kadarki en başarılı ve teknik ile anlatım açısından en muazzam filmi olmayı başarıyor. Bundan yıllar sonra bile hakkında tartışılacak mükemmel bir düşünsel beyin fırtınası yaratıyor.

Bu yapım, benim tavsiye filmler adı altında ele aldığım, benzeri 10 yılda bir görülebilen cinste. Son yılların belki de en eğlenceli ve aksiyon dolu sahnelerini ekrana getirmiştir. 

Başlangıç, doğaüstü ve büyülü, gerçekçi gösterimleri, bilim kurgu ve fantastik sinema estetiği ile ilginç senaryosu ve Leonardo DiCaprio’nun üst düzeyde performans gösterdiği alışılmışın dışında değişik bir film.Özet ve Detaylar

Bu  yapımda DiCaprio: “Dom Cobb” isimli çok yetenekli bir hırsız olarak karşımıza çıkıyor. Zihnin en karanlık ve savunmasız anı rüyadaki halidir. Karakterimizin uzmanlık alanı ise rüyada olan birinin bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çıkarıp onları çalmaktır. Cobb’un bu nadir görülebilecek yeteneği, onu kurumsal casusluğun tehlikeli dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır.

Ayrıca bu durum onu uluslararası bir kaçakçı yapmış ve sevdiği her şeyden yoksun kalmasına yol açmıştır. Cobb’a bu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer Başlangıç’ı tamamlayabilirse. Mükemmel bir soygun yerine, Cobb ve takımındaki arkadaşları bu kez tam tersini yapmak zorundadırlar. Görevleri bir fikri çalmak değil, bu kez yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.


Değerlendirme

Film önerileri bazında bu film için söylenebilecek pek fazla söze gerek yok aslında. Harika oyunculuklar, harika senaryo, mükemmel görsel efektler ve bu işlerin başında Christopher Nolan. Oyuncu kadrosuna, yönetmene ve yapılan çalışmalara baktığımızda bu filmi izlememek için hiçbir sebep yok. Zaten filmi izledikten sonra iyi ki izlemişim diyeceksinizdir. Bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ediyorum. Film neredeyse mükemmel!

Değerlendirme%93
Vizyon Tarihi: 30 Temmuz 2010 
Süre: 2s 28dk
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page devamı..
Tür: Bilim Kurgu, Gerilim
Ülke: ABD, İngiltere
IMDB: 8.8
FRAGMAN

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..