Ana sayfa » Battleship
Aksiyon Bilim Kurgu Gerilim Yabancı

Battleship

Battleship - Film Tavsiyeleri
Battleship - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 20 Nisan 2012 
Süre: 2s 10dk
Yönetmen: Peter Berg
Oyuncular: Taylor Kitsch, Rihanna, Liam Neeson devamı..
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Ülke: ABD
IMDB: 5.8

Farklı bir şey deneyip bir video oyunundan esinlenerek yapılan bir yapımla film önerileri konusunda devam ediyoruz. 2012 Amerika yapımı bu Battleship, bilim kurgu kategorisi içinde değerlendirebileceğimiz bir yapım.

303 milyon dolarlık gişe geliriyle kendisinden bekleneni tam anlamıyla gerçekleştirmeyen filmde Rihanna’nın oynuyor olması sinemaya pek çok kişiyi çekiyor… Filmin IMDB üzerinde 5.8 gibi çok düşük sayabileceğimiz bir puanı olduğunu da es geçmeyelim.Özet ve Detaylar

Battleship, Yapımcılığını ve yönetmenliğini Peter Berg’in (Hancock) üstlendiği destansı aksiyon-macera filmi Battleship’te gezegenimiz; denizde, gökyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı veriyor.

Teğmen Alex Hopper Amerikan ordusuna bağlı John Paul Jones savaş üssünde görevli bir subaydır. Hopper’ın ağabeyi Stone ise USS Sampson üssünün komutanıdır. Alex Hopper orduda görevli fizyoterapist olan Sam ile nişanlıdır ve Sam’in babası da iki erkek kardeşin kumandanı olan Amiral Shane’dir. Bu ekip dünyayı tehdit eden süper güçlere karşı 3 koldan, denizden, karadan ve havadan büyük bir hayatta kalma mücadelesi verecektir. 


Değerlendirme

Her bilim kurgu filminde olduğu üzere ilk değerlendireceğimiz şey tabiki de görsel efekt kalitesi olacak. Bir bilim kurgu filmini beyaz perdede diğerlerinden ayıran yegane şey efektlerdir. Bu filmde gerek görsel efektler gerekse kullanılan mekanlar konusunda deyim yerindeyse yapımcı elini cebine atmış. Zaten bilim kurgu film önerileri arasında yer almasını sağlayan ana etkende bu oluyor.

Filmin başından sonuna kadar ağır milliyetçi ve askeri bir tavır söz konusu. Buda aslında eğlenmek için yapılan bir çalışmayı çok daha farklı yönlere çekmiş.

Oyunculuk güzel tamam, bütçeden kısılmamış her şey güzel tamam ama senaryo konusunda ciddi sıkıntılar var. Gerek diyaloglar gerekse filmin gidişatı bir türlü kendisine çekmiyor. Klasik; hayatta kalma filmlerini seven kesim için her ne kadar bulunmaz Hint kumaşı olsa da, sinema severler için hayal kırıklığı gibi görünüyor.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..