Ana sayfa » Ben Bir Katilim(Confession of Murder)
Aksiyon Gerilim Kore Yabancı

Ben Bir Katilim(Confession of Murder)

Ben Bir Katilim(Confession of Murder) - Film Tavsiyeleri
Ben Bir Katilim(Confession of Murder) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 2012
Süre: 1s 59dk
Yönetmen: Byung-gil Jung
Oyuncular: Jae-yeong Jeong, Shi-hoo Park, Hae-Kyun Jung devamı..
Tür: Aksiyon, Gerilim
Ülke: Güney Kore
IMDB: 7.1

Film önerileri serimize Güney Kore yapımı olan Ben Bir Katilim adlı yapımla devam ediyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan Kore film izleme akımı belki de rafa kalkmaya yüz tutmuş olan pek çok filmi tekrar karşımıza çıkartıyor.

Baş rolünde Kore yapımlarından yüzüne alışık olduğumuz aktrist Kim Young-ae olmak üzere pek çok genç oyuncu bulunan Ben Bir Katilim 8 Kasım 2012 tarihinde vizyona girmiş olan bir yapım.Özet ve Detaylar

Zaman aşımı süresinin dolmasından sonra seri katil Lee Doo-Suk (Park Si Hoo), “Confession of Murder / Cinayetin İtirafı” kitabını yazar ve yayımlar.

Kitap kısa sürede en çok satanlar listesinde bir numaraya yükselir. Kitapta katilimiz Lee Doo-Suk geçmişte işlediği suçlarını anlatmaktadır. Bu arada, Dedektif Choi Hyung-Goo (Jung Jae-Young), 15 yıl önce elinden kaçırdığı seri katili yakalamak için çoktan çalışmaya başlamıştır.


Değerlendirme

Gerilim film önerileri kategorisinde yer alan Ben Bir Katilim, en iyi film senaryosu dalında Baeksang Sanat Ödülüne sahip. IMDB üzerinde 7.1 gibi yüksek sayılabilecek bir puana sahip olan yapım izleyicisini bazı yerlerde abartılı sahnelerle yüz yüze bıraksa da Kore yapımlarını sevenler bu duruma oldukça aşina.

Bu tarz filmlerden alışkın olduğumuz üzere nerede ne olacağını kestiremediğimiz durumlar bu filmdede oldukça fazla var. Bu durum haliyle izleyiciyi filmin içine çekerek aksiyonun her an canlı kalmasını sağlıyor.

Kurgu konusunda genelde uyanık, zeki ve ters köşe yapmayı seven Koreli senaristler bu filmde de sıksık izleyiciyi ters köşede bırakmış. Oyuncular konusunda ekstra olarak belirtilecek pek bir şey yok aslında. Klasik uzak doğu tarzında oyunculuklar sergilenmiş.  Ters köşe yapmayı seven suç vari gerilim filmlerinden hoşlanıyorsanız Confession of Murder sizin izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..