Ana sayfa » Ben Kimim?-Who Am I?
Gerilim Şiddetle Tavsiye Yabancı

Ben Kimim?-Who Am I?

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Ben Kimim - Who Am I - Film Önerileri

Film önerileri ve film tavsiyeleri adı altında gösterilebilecek en iyi önerilen filmler listesinde yerini alan Hollywood filmlerini sollamış başarılı bir Alman filmi: Ben Kimim? – Who Am I?

Herkesin ön yargılarını kapının dışında bırakarak bu filmi izlemesini öneriyorum. Oyunculukların her biri süper, özellikle Benjamin ve Max karakterleri Oscar için bile başa baş yarışırlar. Ayrıca senaryo herkesi birkaç kez ters köşeye yatırıyor.

Film basit bir hacker filmi olmaktan öte, şaşırtıcı sonları ile Oscar’a aday olunası bir tatta. Programcılık, bilgisayar aleminden hiç anlamayanlara bile anlaşılası bir ortam sunulmuş. Hiç kafa karıştırıcı yönü yok diyebilirim. Türkiye’de çok fazla kıymeti bilinmemiş bir film ancak bu filmi izlemeyenlerin kesinlikle izlemesini isterim.Özet ve Detaylar

Benjamin, hayli yetenekli genç bir bilgisayar dehasıdır. Sosyal hayattan biraz kopuk olan Benjamin’in hayatı Max ile tanışması ile birlikte değişir. Max, Clay lakaplı bir hacker grubunun lideridir ve Benjamin’in kendilerine katılmalarını isterler. Benjamin’in katılmasıyla birlikte ekip daha da güçlenmiştir ve ses getiren eylemler yapmaya başlamışlardır.

Bu sırada karşılarına farklı bir rakip hacker grubu çıkar. Kendilerinin dünyadaki en iyi hacker grubu olduklarını kanıtlamak isteyen Clay ekibi en büyük gösterisini Federal İstihbaratına sızarak gösterecektir. Ancak kendilerine rakip olarak ortaya çıkan hacker grubu da hala peşlerindedir ve yaptıkları son eylemin sonuçları tahmin ettiklerinden farklı olacaktır.


Değerlendirme

2014 Alman yapımı film olan Who Am I birçok Hollywood filminin üzerinde bir film olduğu aşikardır. Bazı sahnelerinde Hollywood’dan nasibini aldığını belli etse bile çok başarılı, kendine özgü havası olan bir film olmuş. Filme en başta ön yargı ile yaklaşmak mümkün; sonuçta Alman yapımı ve insan hemen emin olamıyor izlemek için.

Ama ilk dakikasından itibaren kalitenin kokusunu almaya başlıyorsunuz. Oyunculuklar çok başarılı. Özellikle Benjamin’i oynayan kişi üst düzey bir oyuncu gibi. Film, hacker alemini kendine özgü bir tren istasyonunda izleyiciye görsel olarak çok güzel açıklıyor. Filmin handikabı ise fazlaca Amerika merakına girmeleri olmuş. Biraz “Dövüş Kulübü” kokan bir film olsa da izleyiciyi yine bu konuda da ters köşeye yatırmayı başarmışlar.

Who Am I kesinlikle üst düzey bir gerilim filmi olmuş ve tavsiye filmler arasında yerini kesinlikle almayı hak ediyor. Herkesin bu filmi izlemesini isterim. Filmde şaşırtıcı sahneler var hem de bir kez şaşırmayacaksınız. Kesinlikle izleyin derim; iyi seyirler.

Değerlendirme%81
Vizyon Tarihi: 4 Eylül 2015 
Süre: 1s 46dk
Yönetmen: Baran bo Odar
Oyuncular: Tom Schilling, Elyas M'Barek, Wotan Wilke Möhring devamı..
Tür: Gerilim
Ülke: Almanya
IMDB: 7.6
FRAGMAN

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..