Ana sayfa » Fakir: Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu
Hint Komedi Yabancı Yeni

Fakir: Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Fakir: Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 29 Haziran 2018 
Süre: 1s 40dk
Yönetmen: Ken Scott
Oyuncular: Dhanush, Bérénice Bejo, Erin Moriarty devamı..
Tür: Komedi, Hint
Ülke: Fransa, Belçika, Hindistan
IMDB: 7.2

Film önerileri ve film tavsiyeleri serimize Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu ile devam ediyoruz.

Hint filmleri denildiğinde genelde herkesin aklına Aamir Khan’ın oynadığı filmler gelir. Ancak hint filmlerinin Aamir Khan’ın filmlerinden ibaret olmadığını böyle filmleri izledikten sonra anlayabiliyorsunuz. Filmdeki oyunculuklar çok fazla abartılacak kadar iyi olmasa da senaryo ve diyaloglar müthiş. Film severler için tadında ve gerçekten izlenilebilecek bir film olarak herkese tavsiye ediyorum.Özet ve Detaylar

Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu, hiç tanımadığı babasını bulmak için yola koyulmuş olan Aja’nın maceralarını konu alıyor. Hint Fakiri Aja, annesi öldükten sonra bir başına kalmıştır. Babasını hiç tanımayan Aja, onu bulmaya karar verir ve bunun için Fransa’ya gider. Babasını bulmak için yola koyulan Aja hiç de ummadığı şeylerle karşılaşır. Paris’te bir taksiye binmiştir ve gitmek istediği yeri söyleyip yola koyulmuştur fakat yolun sonunda kendisini şehrin dışındaki İKEA’da bulur.

Bu sırada Marie isimli bir kıza aşık olmuştur. Aja İKEA’da yanlışlıkla bir dolabın içinde kalır ve kargolanır, kargo ise avrupadaki başka bir şehre gitmektedir.

Sınır polislerinden ve Somalili mültecilerden uzak durmaya çalışırken yol boyunca birbirinden renkli ve eğlenceli karakterlerle tanışır. Roma’da dans pistlerinden Akdeniz’de sıcak hava balonuna uzanan bir dizi eğlenceli yolculuk yapar. Tek istediği sağ salim Paris’e hayallerine geri dönebilmektir.


Değerlendirme

Hindistan’dan başladığı yolculuğunu tekrar ülkesine dönerek tamamlayan film dediğim gibi keyifli bir seyirlik, bir yerlerine sıkıştırılmış Hint dansı da görülmeye değer. Tabii bir marka üzerinden (ki filmde o marka asla görülmüyor) yeni dünya algısı yaratması hem komik hem de ilginç olmuş.

Hint film önerileri arasında gösterdiğimiz bu yapımda; geleneksel kalıpları bir kenara bırakmadan, hayatı sindirebilmek ve deneyimleri aktarabilmek için iyi bir yol, bir dolabın içine saklanmak… Yaşamak ve hayal etmenin yolu dolabın kapağından çıkılan dünya. Sanırım film sonunda da bize bunu anlatmaya çalışıyor.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..