Ana sayfa » Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born)
Dram IMDB 8 Üzeri Romantik Şiddetle Tavsiye Yabancı Yeni

Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born)

Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born) - Film Tavsiyeleri
Film Önerileri - Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born)
Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018 
Süre: 2s 16dk
Yönetmen: Bradley Cooper
Oyuncular: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott devamı..
Tür: Dram, Romantik
Ülke: ABD
IMDB: 8.1

Film önerileri Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born) adlı dram ve romantizm türlerinin oldukça başarılı ve güzel bir karması olan yapımla devam ediyor. Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born), Bradley Cooper’ın yönetmen koltuğuyla ilk tanışması. IMDB üzerinde 8.1 gibi muhteşem bir puana sahip olan film 3 Ekim 2018 yılında vizyona girmiş ve 1937 yılında vizyona giren Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born) filminin yeniden uyarlamasıdır.Özet ve Detaylar

Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born), üstün yetenek sahibi olan fakat henüz yıldızı parlamamış Ally’nin keşfedilmesiyle başlıyor. Country müzik yıldızı olan Jackson Maine’ın, Ally’i keşfettikten sonraki iç çekişmelerini ve duygusal dünyasını konu alan yapım da başrolleri Bradley Cooper ve Lady Gaga paylaşıyor.

Jackson halihazırda kariyerinde düşüş yaşayan başarılı bir müzisyendir. Ally’ i keşfettikten sonra ikili kısa süre içerisinde birbirlerinden etkilenir. Ve bu süreç boyunca Jackson, Ally’nin tanınmasını sağlar. Genç bir yetenek olan Ally hızla şöhretin basamaklarında yükselirken Jackson onun farklı dünyasıyla tanışmaya başlar.

Kısa sürede ünlü bir müzisyen olan Ally’nin kendisini hızla gölgede bıraktığının farkına varan Jackson ise kendi iç dünyasında şeytanlarıyla yüzleşmeye başlayacaktır.

Oldukça başarılı bir drama ve romantik film önerisi olan Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born)’un kadrosunda başrollerimiz dışında Sam Elliott, Bonnie Sommerville gibi sinema perdesinde yüzünü tanıdığınız pek çok oyuncuda yer alıyor.


Değerlendirme

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor film Cooper ve Lady Gaga fanları tarafından oldukça beğenilerek izlendi. Uyarlaması olduğu 1937 yapımı olan aynı adlı filmle oldukça karşılaştırılan film şu soruyu da kafalarda uyandırıyor ‘”Sonunu daha önceden bildiğimiz bir filmi neden izleyelim?”

Fakat film önerileri ve tavsiyeleri ailesi olarak şunu da belirtelim ki filmde Lady Gaga gibi muhteşem sahne deneyimlerine sahip bir sanatçı başrolde bulunuyor. Haliyle buda sinema severlerin filmi gerçek gibi yaşamasına sebep oluyor.

Filmde kullanılan müzikler, sahne performansları ve ses kalitesi her şey birbirinden güzel diyebiliriz. Bu sıralar içten, samimi ve sımsıcak bir aşkın ele alındığı ancak bu aşkın yaşamın her yanını düzene sokmak için yeterli olmadığını gösteren bir film izlemek isterseniz Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born)’u kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..