Ana sayfa » Bizim İçin Şampiyon
Aile Dram IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yeni Yerli

Bizim İçin Şampiyon

Bizim İçin Şampiyon - Film Tavsiyeleri
Film Önerileri - Bizim İçin Şampiyon
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018 
Süre: 2s 9dk
Yönetmen: Ahmet Katıksız
Oyuncular: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan devamı..
Tür: Dram, Biyografik
Ülke: Türkiye
IMDB: 8.6

Film önerileri serimize mükemmel bir yerli yapımımız olan: Bizim İçin Şampiyon filmi ile devam ediyoruz.

7 Aralık 2018 yılında vizyona giren film, Ay Yapım ve Medyapım ortaklığı ile beyaz perdeye aktarılmış. Senarist ve yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız, oyuncu kadrosunda ise; Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuskan gibi isimler bulunuyor. IMDB film önerileri arasında da gösterebileceğimiz bu muhteşem yapım; 8.6 gibi bir IMDB puanı almayı başarmış bulunuyor.Özet ve Detaylar

Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisini kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza attı. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi.

Bold Pilot’ın diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor.

Senaryosunu Katıksız ile Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde ünlü jokey Halis Karataş’a Ekin Koç, Begüm Atman’a ise Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor.


Değerlendirme

Şampiyon: Türk sinema sektörüne bir kez daha umut ile bakmamızı sağlayabilecek bir yapıt olmuş. Filmde izleyiciyi etkileyen en büyük faktör kesinlikle, gerçek bir hikayeden alınmış olması ve bu hikayenin gerçeğe bağlı kalınarak beyaz perdeye mükemmel bir şekilde aktarılmasıdır.

Film izlerken benim en çok dikkat ettiğim şeylerin başında filmin akıcılığı gelir. Bu filmde akıcılık gerçekten çok çok iyi ve hikayesi akıp giderken seyirciyi de içerisine çekiyor.

Çoğu insan filmin hikayesini biliyor zaten. Ama Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Ekin Koç çok iyi oyunculuklarla değer katmışlar filme. Her şeyden öte Bold Pilot’un hikayesinin insanlara duyurulması ve herkese umut aşılayan bu atın; sadece atın değil Begüm Atman ile Halis Karataş’ın hikayesinin ölümsüzleştirilmesi beni mutlu etti. Bence bu filmi izlemeye gidin ve filmi yaşayın derim. İyi seyirler. Kendinize iyi bakın.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..