Ana sayfa » Bölük
Dram Şiddetle Tavsiye Yerli

Bölük

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Bölük - Film Önerileri

Bölük, izleyen herkesin film önerileri arasında gösterebileceği, Türkiye’mizdeki askerliği en doğru ve gerçekçi olarak anlatan; gerçekten izlenilmesini kesinlikle tavsiye edeceğim filmlerden biridir. Bu filmi izlediğinize kesinlikle pişman olmayacaksınız.Özet ve Detaylar

Filmde, yolları askerlik vazifesini yapmak üzere kışlada kesişen bir bölük askerin dokunaklı hikayelerini anlatıyor. Türkiye’nin farklı coğrafyalarından gelen ve bir arada kalan bu askerlerin her birinin hikayesi ve rolü konu alınıyor.

Sevgilisini aldattığı gece, asker kaçağı olduğunu öğrenen Erdal apar topar sevgilisine kendisini affettiremeden askere alınıyor. Diğer yandan tüm askerler de Erdal gibi farklı geçmişlerden gelmiş ve farklı karakterlerine rağmen asker ocağının zorluklarına adapte olmak zorundalardır. Hayalleri, hedefleri, korkuları ve hırsları olan bu genç adamlar, askerliğin zorlukları karşısında yılmadan kendilerini geliştirip faydalı işler yapacaklar ve askerliğin ne demek olduğunu öğreneceklerdir.


Değerlendirme

Yerli film önerileri içerisinde karşımıza çıkan bu filmi izlemeye ilk koyulduğumda ön yargım vardı. Ancak film ilerledikçe ön yargım kırıldı, kendimi kaptırdım diyebilirim. Film, duygusal anlamda insanı çok ağır yaralıyor. Sürükleyici ve bir o kadar da hüzünle dolacağınız sahneleri mevcut.

Türkiye’nin iç vaziyetini ele alıp, ağır bir ders veriyor ve izlerken o askerler neden, ne için öldüler? sorusunu sorduruyor. Hayatlarının baharında neden yaşamaktan vaz geçtiler? Egolarının tatmini mi? Ya da üç kuruşluk çıkarları için mi?

Filmin sonunda bu soruların cevabını alıyor ve durup düşünmemeniz elde olmuyor. Filmi izlerken hem eğlenecek, hem gülecek hem de ağlayacaksınız. Hele finali gerçekten mükemmel. Bu filmi bilmeyen veya bilip de izlemek için ön yargı ile yaklaşanlarınız varsa durmadan izleyin. Tavsiye filmler adı altında kesinlikle yeri olan bir yerli filmimiz.

Değerlendirme%80
Vizyon Tarihi: 20 Ekim 2017
Yönetmen: Aytaç Ağırlar
Oyuncular: Kaan Yıldırım, Hakan Kurtaş, Alina Boz devamı..
Tür: Dram
Ülke: Türkiye
IMDB: 7.5
FRAGMAN

 

 

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız..

  • Filmi tavsiyeniz uzere izledim ve cok begendim guzel bi yerli filmmis ama boyle bi film oldugundan haberim yoktu tesekkur ederim

    • Teşekkür ederim yararlı olduysa ne mutlu. Yorumunuz için teşekkürler. Takipte kalmanız dileğiyle.