Ana sayfa » Coco-2017
Aile Animasyon IMDB 8 Üzeri Macera Yabancı

Coco-2017

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Coco - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 18 Ocak 2018 
Süre: 1s 45dk
Yönetmen: Lee UnkrichAdrian Molina
Oyuncular: Anthony Gonzalez (VIII), Benjamin Bratt, Gael García Bernal devamı..
Tür: Animasyon, Macera, Aile
Ülke: ABD
IMDB: 8.4

Coco, eğlendirici ama bir o kadar da göz yaşartıcı ve olağanüstü bir senaryoya sahip muhteşem bir film. Eğer bir animasyon filmi en iyi animasyon film önerileri arasında olmayı hak ediyorsa işte o film budur.

Öyle bir duygu yaşatıyor ki sadece görüntü olarak çocuklara hitap etse de konu olarak tamamen yetişkinlere yönelik.

Başta aile kavramı olmak üzere, eğlence, müzikal ve komedisiyle favori animasyon filmlerinizden birisinin de Coco olacağı ihtimali çok yüksek. Bu senaryo, bir animasyon filmi için fazlasıyla iyi.Özet ve Detaylar

Meksika’nın nesiller boyunca ayakkabıcılık mesleğini icra eden ailelerinden birinin küçük oğlu Miguel, hayatına akrabalarından farklı bir şekilde devam etmek ister. Miguel’in amacı, kendisine idol olarak seçtiği Ernesto de la Cruz gibi büyük bir müzisyen olmaktır. Hatta gizlice müzik çalışmaları yapmaktadır. Gizli hareket etmek mecburiyetindedir, çünkü ailesinin geçmişte yaşadığı büyük bir trajedi yüzünden müzikle arası hiç iyi değildir, hatta müzik yasak sayılır.

Miguel’in büyük büyük dedesi, müzik aşkı yüzünden ailesini terk etmiş, eşi Imelda’yı ardında bırakarak kaybolmuştur. Yalnız kalan Imelda, Miguel’in büyük büyükannesi Coco’yu yalnız büyütmüştür ve müziğin de ailede kötü görülür hale gelmesine sebebiyet vermiştir.

Yaşlanan büyükanne Coco, torunu Miguel’i bu müzik belasından uzak tutmak ister. Ancak Miguel, Ölüler Günü isimli Meksika bayramında büyük müzisyen Ernesto’nun gitarına ulaşır, onu çalınca da kendisini ölüler diyarında bulur. Küçük çocuk güneş doğmadan önce ailesine ait sırları çözmeli, Hector isimli yeni arkadaşı ile beraber bu ilginç dünyadan çıkmalıdır. Aksi takdirde burada sonsuza kadar kalacaktır.


Değerlendirme

Film önerileri arasında gösterdiğimiz Coco, tek kelime ile müthiş bir animasyon film. Kurgusu, görselliği, verdiği mesajları, senaryosu akla gelebilecek her şeyiyle ve küçük büyük her yaşa hitap eden sıcak, eğlenceli ve tam bir aile filmi olarak nitelendirebilirim.

Aile olmanın öneminden tutun, müzik sevgisine, pes etmemeye, hatırlanmanın önemine kadar bir çok ders barındıran gerçek anlamda çok başarılı bir yapım.

Bu filmi mutlaka ama mutlaka her çocuğun ve dahi yetişkinin izlemesini öneririm. Çocukları tamamen etkisi altına alıp, yetişkinlerin ise unuttukları değerleri tekrar hatırlamasına yardımcı olacağı kesin.

Fragman