Ana sayfa » Deadpool
Aksiyon Fantastik IMDB 8 Üzeri Komedi Şiddetle Tavsiye Yabancı

Deadpool

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Deadpool 1 - Film Önerileri

Film önerileri’nde sırada benim mükemmel olarak tabir ettiğim bir film Deadpool var.

Aksiyon, romantik ve komedi bu filmde her şey var ve bu filmi kaçıran gerçekten pişman olacaktır. Filmin ilk açılış sahnesi çok güzel, oyuncu kadrosunu, senaristi ve yönetmeni hiç önemli değillermişçesine tanıtıp çok farklı bir giriş yapılıyor.

Sahneleri işleyişe göre başarılı düzenleyip, hikayeyi çok iyi bağlamışlar. Kafa karıştırıcı veya klişe olan sahnelerin dışına çıkılmış ve çok fazla eğlenceli bir film olmuş.

Filmde kullanılan kostüm, efektler ve müzikler birbirleriyle bir bütünmüşçesine olmuş. Bu filmi izledikten sonra aklınızda bir çok espri ve sahne kalacağını iddia edebilirim. Karaktere can veren Ryan Reynolds öyle güzel bir oyunculuk sergilemiş ki adeta bu rolü yaşıyor hissi uyandırıyor. Filmde Deadpool karakterinin ara ara seyirciye dönerek konuşması da çok hoş bir ayrıntı olmuş.Özet ve Detaylar

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson, ordudan ayrıldıktan sonra kendi kurallarına göre takılan, kötünün bir tık üstü bir insandır. Hayatına Vanessa adında yeni biri girmiştir ve onunla harika bir çift olmuşlardır.

Bir şeylerin tam da yolunda gittiğini düşünmeye başlayan Wade bir gün kanser olduğunu öğrenmiş ve sevdiği kadının kendisini bu haliyle izlemekten kurtarmak için onu terk eder.

Wade kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu proje yalnızca bir “yan etki” olarak kanserli vücuduna tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA’ları tetiklemektir.

Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yeteneklere sahip bir insana dönüşür. Fakat Wade bunu ona yapanlardan intikam almak için peşlerine düşecektir.


Değerlendirme

Tavsiye filmlerde ele aldığımız bu film için: “Bir kahraman bu kadar mı komik olur?” sorusunu sordurtuyor. Her zaman alışkın olduğumuz küçük esprili ve saygılı süper kahramanların dışına çıkıp bir hayli esprili ve o saygılı kahramanlarla alay eden bir karakter görüyoruz.

Deadpool resmen bu kahramanlara bir çizgi çekerek “artık piyasada ben varım” diyor. Başından sonuna kadar zevkle ve gülerek izleyeceğinizi umut ettiğim Deadpool fantastik film önerileri arasında gösterdik ve kesinlikle izlemenizi öneririm.

Değerlendirme%92
Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Süre: 1s 48dk
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein devamı..
Tür: Komedi, Aksiyon, Fantastik
Ülke: ABD, Kanada
IMDB: 8.0
FRAGMAN

 

 

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..