Ana sayfa » Forrest Gump
Dram IMDB 8 Üzeri Komedi Romantik Şiddetle Tavsiye Yabancı

Forrest Gump

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Forrest Gump - Film Önerileri

Dram film önerileri arasında yeri olmazsa olmaz bir film; Forrest Gump. hayata bakışınızı değiştirecek zaman zaman dönüp tekrar izlettirecek muhteşem bir yapıt. Bu film en iyi filmler dram ve komedi kategorilerinde yerini tüm ihtişamıyla almaktadır.Özet ve Detaylar

Tom Hanks’in oynadığı bir film ne kadar kötü olabilir ki zaten? Bu filmde bir insanın illaki zeka seviyesinin 80 üzerinde olması gerekmediğini, kişilerin kendilerine ait olan; ortaya çıkaramadığı yeteneklerinin olduğunu net bir şekilde göstermektedir.

İsmi Forrest Gump olan genç, IQ seviyesi düşük biridir. Aynı zamanda sakat biridir ancak sakatlığı onun normal bir insan gibi yaşama arzusunu köreltmemiştir. 30 yıl boyunca çeşitli zorluklarla karşılaşan Forrest nihayetinde kendisini ülkenin en iyi futbol yıldızları arasında göstermeyi başarmıştır.

Bu çabaları o kadar ile de kalmayıp, Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder Vietnam savaşında bir kahraman olarak ülkesine geri dönmüştür. Savaş sonrası Beyaz Sarayda şeref madalyası almaya hak kazanmıştır.

Tüm bunların yanında en mühim olanı da dünyada en çok sevdiği şey olan sevgilisinin kalbini çalıp onunla evlenmeyi başarabilmiştir. Forrest çok akıllı olmasa da ne istediğini çok iyi bilen ve ona ulaşabilmek adına olağanın üzerinde bir çaba sarf eden kişiliğiyle herkesin her şeyi elde edebileceği konusunda bir örnek olmuştur.

Aşkın, mutluluğun, acının, üzüntü ve umudun, komedi ile dramın, çocukluk ve gençliğin, dostluk ve fedakârlığın, güven ve endişenin yer aldığı bu mükemmel filmi izlerken, kendinizi bir çok farklı duygu haliyle göreceksiniz.


Değerlendirme

O kadar başarılı bir yapım ki, yayınlandığı ilk yıldan itibaren hit filmler arasına girmeyi başardı. Komedi ve dram öğelerini muhteşem bir şekilde birbirine ortak eden yapıt, en iyi film önerileri arasında olmakla birlikte sıkılmadan izleyeceğinizden şüphem yok.

Değerlendirme%93
Vizyon Tarihi: 1994
Süre: 2s 20dk
Yönetmen: Robert Zemeckis
Oyuncular: Tom Hanks, Gary Sinise, Robin Wright devamı..
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Ülke: ABD
IMDB: 8.8
FRAGMAN

 

 

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..