Ana sayfa » Gökdelen(Skyscraper)
Aksiyon Gerilim Yabancı Yeni

Gökdelen(Skyscraper)

Gökdelen(Skyscraper) - Film Tavsiyeleri
Gökdelen(Skyscraper) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 13 Temmuz 2018 
Süre: 1s 43dk
Yönetmen: Rawson Marshall Thurber
Oyuncular: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han devamı..
Tür: Aksiyon, Gerilim
Ülke: ABD
IMDB: 5.9

Hız kesmeden film önerileri konusunda aksiyon temalı bir yapımla devam etmekteyiz. Başrolünü Dwayne Johnson ve Neva Campbell gibi ünlü oyuncuların üstlendiği Gökdelen(Skyscraper) adlı bu film 13 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye’de gişe macerasına başladı.

Aynı zamanda yapımcılığını da Dwayne Johnsun’un üstlendiği Gökdelen(Skyscraper), aksiyon film önerileri alanında mutlaka izlemeniz gereken filmlerimiz arasında yer alıyor. Henüz IMDB üzerinde 6.0 gibi çok ahım şahım bir puana sahip olmasa da vaktinizi değerlendirmek adına izleyeceğiniz kaliteli bir film.Özet ve Detaylar

Eskiden FBI’ın rehine kurtarma biriminde çalışmış ve savaşlarda yer almış Will Ford(Dwayne Johnson), bir operasyon sırasında sol bacağını kaybederek emekliye ayrılmak zorunda kalır. Daha sonra gökdelenlerde bulunan iş merkezleri için güvenlik danışmanlığı yapmaya başlar. Çin’de bulunan ve dünyanın en yüksek binası olan ‘The Pearl’ için bir güvenlik araştırması yapması gerekir. Kendisi de ailesiyle birlikte buraya yerleşerek bizzat gözlem yapma şansı bulur. Ancak binada bariz güvenlik açıkları vardır ve bunlar sonucunda binanın 96. katında bir yangın çıkar. Yangının sorumluluğu Ford’a yüklenir. Will Ford’un hem adını temize çıkarmak, hem de binada mahsur kalan ailesini kurtarabilmek için tüm bilgi ve cesaretini son damlasına kadar kullanması gerekecektir.


Değerlendirme

Aksiyon filmleri denince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Dwayne Jonhson ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken filmin konusu ilk bakışta basit gibi geliyor. Ancak hem aksiyon sahnelerinin sıklığı ve kalitesiyle hem de üst düzey oyunculuk performansları sayesinde kendisini izlettiriyor.

Aksiyon film önerileri arasında kendine yer edinen Gökdelen(Skyscraper) izlenmesi ve anlaşılması çokta kolay olan bir film değil. Her an filmin içerisinde bulunmanız ve dikkatlice takip ediyor olmanız gerekli. Özellikle yükseklik korkusu olanları daha bir etkileyecek Gökdelen(Skyscraper) çaresizlik temasının oldukça gerçekçi işlenmiş olduğu nadir yapımlardan.

Filmde kullanılan görsel efektler ve sahnelerin gerçekçiliği tek kelimeyle muazzam. Dikkatli seyircilerin kolaylıkla yakalayacakları birkaç mantık hatası olduğunu da spoiler olarak vermemizde fayda var.

Filmde işlenen “aile her şeyden önce gelir” teması içimizi her ne kadar ısıtsa da klasik bir aksiyon filminde bulunması gerekenler dışında. Gökdelen(Skyscraper) filminin tek ekstrası görsel efektlerinin ve bilgisayar ortamında yaratılan gökdelen modellemesinin muhteşem olması.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..