Ana sayfa » Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi
Aksiyon Fantastik Macera Yabancı Yeni

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi - Film Tavsiyeleri
Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 25 Mayıs 2018
Süre: 2s 15dk
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke devamı..
Tür: Fantastik, Aksiyon, Macera
Ülke: ABD
IMDB: 7.1

Film önerilerimize Han Solo ile devam ediyoruz. Fantastik filmler listesine bir Star Wars karakteri olması sayesinde 1-0 önde giren bu yapım film önerileri ailemize katılmaya hak kazanıyor. Yıldız Savaşları karakteri olan Han Solo adlı kahramanın gençlik yıllarını konu alan bir ABD filmidir.  Film 25 Mayıs 2018 tarihinde Türkiye’de gösterime girmiştir.

275 milyon dolarlık yapım bütçesiyle dev bir prodüksiyona sahip olan Han Solo, 393 milyon dolarlık bilet gişesiyle kendisinden istenilen gişe rakamını tam anlamıyla karşılamasa da oldukça başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Başrollerinde Alden Ehrenreich ve Emilia Clark pek çok ünlü oyuncunun rol aldığı yapım Star Wars filmleri arasında yerini alıyor.Özet ve Detaylar

Genç kaçakçı Han Solo(Alden Ehrenreich), galaksinin en gizli ve tehlikeli köşelerinde yer altı dünyasında kendine bir yer edinmeye çalışmaktadır. İleride çok iyi arkadaş olacağı Chewbacca, bir başka ünlü kaçakçı Lando Calrissian(Donald Glover) ve ona büyük yardımları dokunacak Tobias Beckett(Woody Harrelson) ile yolu kesişir.

Geleceğin dünyasında genç Han Solo sevgilisi Qi’ra ile birlikte yaşamakta oldukları sınırlı bölgeden kaçmak ve kendilerine bir uzay gemisi alarak uzaklara gitmek istemektedir. Ufak tefek kaçakçılık işleri yapan Solo, tesadüfen bu dünyada çok değerli olan bir enerji kaynağı numunesi bulmuştur ve bunu çıkış biletleri olarak görmektedir. Tam çıkış sırasındaki bir kargaşada, Solo kurtulur ancak sevgilisi çıkmayı başaramaz. Geçtiği yeni dünyada Han Solo kendisine yol gösterecek eski bir kaçakçı bulur ve onunla çalışmaya başlar. Bir yandan da yeterince para kazanıp sevgilisini kurtarma hayali kurmaktadır…


Değerlendirme

Star Wars filmlerinden alışık olduğumuz üzere; kaliteli görsel efektler, güzel bir konu ve uzayın sonsuzluğunun ihtişamı zaten bizleri büyülemek için yeterli oluyor. Genç bir kaçakçı olan Han Solo’nun hayatını konu alan film kaçma kovalamaca üzerine kurulmuş diyebiliriz.

Fantastik film önerileri alanında yer alan yapımımız genel olarak Star Wars’ın son çıkan filminden daha çok beğenildi. Özellikle baş roldeki oyuncumuz Alden Ehrenreich film öncesinde her ne kadar ön yargıyla karşılaşmış olsa da filmdeki performansıyla kafanızdaki tüm olumsuz düşünceleri bir köşeye bırakmanızı sağlıyor.

Üstelik 7.1 gibi azımsanmayacak bir IMDB puanı ile de sinema severleri bekleyen bir yapım. Son zamanlarda izleyebileceğiniz en kaliteli ve başarılı fantastik film diyebiliriz.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..