Ana sayfa » John Wick 1
Aksiyon Gerilim Suç Yabancı

John Wick 1

John Wick 1 - Film Tavsiyeleri
John Wick 1 - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 28 Kasım 2014 
Süre: 1s 41dk
Yönetmen: Derek Kolstad
Oyuncular: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen devamı..
Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç
Ülke: ABD, Kanada, Çin
IMDB: 7.3

Film tavsiyeleri bir Keanu Reeves filmiyle devam ediyor. Keanu Reeves deyince ilk aklımıza gelen ve artık kendisiyle özdeşleşmiş olan gizem, suç ve aksiyon kategorisinde değerlendireceğimiz John Wick oldukça başarılı ve sürükleyici bir yapım olmuş.. 2014 yılında vizyona giren film Keanu Reeves severleri çok mutlu etti. Uzun bir süre beyaz perdeye ara veren aktör bu yapımla birlikte beyaz perdeye tekrar hızlı bir giriş yaptı. IMDB üzerinde 7.3 gibi bir puana sahip olan film aksiyon filmleri severleri bekliyor.Özet ve Detaylar

John Wick, hayallerindeki kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakmış eski bir kiralık katildir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. 5 yıllık evliliğin sonunda karısı ölür, o öldükten sonra kocasının yalnız kalmaması için bir köpek bırakmıştır. Ancak karısından son hatıra olan köpeği de, arabasında saldırıya uğradığı sırada ölür. Arabasına saldıran çetenin liderinin, eski patronunun oğlu olduğunu öğrendikten sonra intikam için çeteye savaş açar. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.


Değerlendirme

Yazının başında da belirttiğimiz üzere uzun süredir beyazperdede görmediğimiz Keanu Reeves’in beyaz perdeye dönüşü olarak nitelendireceğimiz bir suç filmi…

Konu açısından bakıldığından çok bir ekstrası olmayan John Wick, klasik bir aksiyon filmi gibi görünebilir. Konu iyi ilerliyor ve aksiyon düşmüyor akıcılık bir şekilde sağlanmış ama filmdeki ciddi mantık hataları ve adeta filmi uzatmak için çekilmiş denen bazı sahneler kaliteyi oldukça düşürüyor.

Duygusal yönü bu kadar kuvvetli başlayan bir filmin aksiyona giriş nedeni biraz zayıf olmuş sanki.  Fakat gerek oyuncuların sinema severlere duyguyu tam anlamıyla vermesi, gerek yönetmenin şehri büyüleyici bir şekilde bizlere aktarması açısından oldukça başarılı bir yapım.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..