Ana sayfa » Kabadayı
Aksiyon Dram Psikoloji Yerli

Kabadayı

Kabadayı - Film Tavsiyeleri
Kabadayı - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 14 Aralık 2007 
Süre: 2s 20dk
Yönetmen: Ömer Vargı
Oyuncular: Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan devamı..
Tür: Aksiyon, Polisiye, Dram
Ülke: Türkiye
IMDB: 7.9

Kabadayı, Türk sinemasının son dönemlerinde öne çıkan en iyi filmler arasında yer alıyor. Film 2007 yapımı ve 7.9 IMDB puanı ile göz dolduruyor. Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan ve İsmail Hacıoğlu gibi önemli isimlerin yer aldığı kadrosu ise göz dolduruyor. İzleyenlerin büyük kısmının beğenisini kazanmış ve son zamanlarda Türk Sinemasının başarılı yapımlarından biridir.

2008 yılındaki 1. Yeşilçam Ödüllerinde Şener Şen, Kabadayı filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Filmi toplamda, 2.002.631 seyirci izlemiş ve 15.334.881TL hasılat elde etmiştir.

Böylesine güçlü kadronun bulunduğu bir filmin dikkatleri üzerine toplamaması mümkün değil. İnsanı filme çeken etkenler, kesinlikle oyuncu kadrosu, yönetmeni ve senaristtir. Filmde çoklu karakterler ve olayların çok örgülü olarak işlenmiş olması filme hareketlilik katıyor.

Filme asıl başarıyı getiren ise kesinlikle oyuncular; Şener Şen her zamanki üstatlığını konuşturuyor, Kenan İmirzalıoğlu ise o kadar başarılı bir performans çıkarmış ki tek kelime ile özetleyecek olursak “mükemmel”! Diğer oyuncuları da es geçmemek lazım tabi onlar da hayli başarılılar.Özet ve Detaylar

Kendisi de bir kabadayı olan Ali Osman, senelerin getirdiği tecrübeyle kabadayı camiasından, prensiplerine göre herkesten ayrı bir yerde durmaktadır. Tüm kabadayı camiasında iyi tanınan Ali Osman, ezilen mazlumları korumaya yönelik bir tavır takınmaktadır. Devran ise gençliğin de verdiği heyecanla Ali Osman’ın karşısında duran bir karakterdir. Onun tek amacı, kabadayı camiasında kendisine de yer bulmak ve daha fazla güçlenmektir.


Değerlendirme

Bana göre son yıllarda Türk Sinemasında görülen nadir filmlerden biri Kabadayı’dır. Her sahnesi ile iz bırakan ve muhteşem diyalogların geçtiği bir film. Şener Şen bu filmde ustalığını muazzam bir şekilde herkese gösteriyor ve Kenan İmirzalıoğlu’nun da müthiş oyunculuğu ile muhteşem bir ikili izliyoruz.

Filmin en çok beğendiğim yanı ise, kabadayılık ile mafyalığın arasındaki farkı net bir şekilde ortaya koymasıdır. Mafyalık ile kabadayılığın aynı şeyler olmadığı gayet anlaşılır bir şekilde gösterilmiş.

Bizlere Türk Sinemasından geniş bir oyuncu jenerasyonunu bir arada görme şansı veren Kabadayı filmini izlemek asla kötü bir seçim olmaz. Aksiyon, Polisiye ve Dram kategorilerinde gösterilen bizim de yerli film önerileri kategorimizde gösterdiğimiz Kabadayı filmini hala izlemeyenler varsa kesinlikle izlenilmesini tavsiye ederim. Konusu ve içeriği herkesin hoşuna gitmez belki ama sırf oyunculukları görmek için bile izlenebilir.

Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin. İyi seyirler.

Fragman

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız..

  • Filmi izledim. Gerçekten Türk yapımları arasında yeri ayrı olan bir film.
    İçerik anlatımı ve yorumlarda çok güzel olmuş elinize sağlık.