Ana sayfa » Batman:Kara Şövalye
Aksiyon Gerilim IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Suç Yabancı

Batman:Kara Şövalye

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Kara Şovalye - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 25 Temmuz 2008
Süre: 2s 27dk
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart devamı..
Tür: Aksiyon, Gerilim
Ülke: ABD, İngiltere
IMDB: 9.0

Batman Kara Şovalye film önerileri ve film tavsiyeleri içinde üst sıralarda yer alan mükemmel bir  yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Christopher Nolan’ın Batman serisini devralmasıyla birlikte ilk film Batman Başlıyor inanılmaz bir başarı göstermişti. Seyirci ve yorumcular tarafından hayli beğenilen ilk filmden sonra gelen devam filmi Kara Şovalye tüm rekorları alt üst etti ve bir çok dalda Oscar ödülü kazandı.

IMDB en iyi 250 film listesinde ilk 10’da yer alan Kara Şövalye filminin yapımının sonlarına doğru Oscar ödülü kazandığı Joker rolüyle mükemmel bir performans sergileyen Heath Ledger aşırı ilaç kullanımından dolayı hayatını kaybetti.

Tüm Hollywood’da şok etkisi yaratan bu olaydan sonra herkesin farkına vardığı tek şey Heath Ledger’in mükemmel eseriyle çoktan ölümsüzleşmiş olduğuydu.

Filmde Gotham şehrinin kara şövalyesi Batman, beyaz şövalyesi Harvey Dent ve tam anlamıyla bir psikopat olan Joker’in savaşında insan doğasının ne kadar çabuk değişebildiğini fark ediyoruz.

Kim ne kadar iyi ? Kim ne kadar kötü ? Ya da bütün bu kanunlar neyi ifade ediyor? Bu soruların cevaplarını Kara Şövalye filminde bulacaksınız.Özet ve Detaylar

Kara Şovalye filminde, halk için büyük bir tehdit oluşturan Joker adında bir suç makinesi ortaya çıkmıştır. Joker’in ortaya çıkması ile birlikte Gotham sokakları korku ve paniğe boğulmuştur. Şehrin kurtarıcılığını ise Batman üstlenecektir.

Suç işleyenlerden arındırılan bir yer, bir zaman sonra yeniden tehdit altında kalabilir ve işte o zaman yeniden kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak hayata geçecektir.

Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham sokaklarında asayişi üstlenmiş ancak ansızın ortaya çıkan Joker, işleri fena bir şekilde bozar. Onun dehası ile başa çıkmak oldukça zor olacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğindedir.

Batman yeniden kurtarıcılığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgulamaya başlar. O aslında suçluların sayısını azaltıyor mu yoksa çoğaltıyor mu? Bunu gerçekten öğrenmek isteyecektir.


Değerlendirme

Film önerileri arasında gösterdiğim bu şahane filmi eğer izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. Bu filmi özel yapan şey ise diğer süper kahraman filmlerinden farklı olarak; filmdeki iyi adam değil, kötü adam karakteri.

Heath Ledger kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi kötü adamlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Mükemmel bir Joker: Yarı ciddi, yarı saçma yaratılmış bu karakter filmde Batman’dan daha iyi bir performans sergiliyor ve daha az görünmesine rağmen en akılda kalıcı o oluyor.

Bence almış olduğu tüm övgüleri hak eden, arşivlerde kesinlikle bulunması gereken bir film meydana çıkarılmış. Bu filmi izlemekten sıkılmak gibi bir durum da söz konusu değil. Tam aksine gerilim ve aksiyon film önerileri kategorilerinde gösterdiğimiz bu yapım, sıkıldıkça izlenmesi gerekilen bir film. 

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..