Ana sayfa » Karayip Korsanları 1: Siyah İncinin Laneti
Aksiyon Fantastik IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yabancı

Karayip Korsanları 1: Siyah İncinin Laneti

Tavsiye Filmler - Önerilen Filmler
Karayip Korsanları:Siyah İncinin Laneti - Film Önerileri

Film önerileri listemizde izlenilmesi gereken filmlerden biri olarak karşımıza çıkan; Karayip Korsanları:Siyah İnci’nin Laneti(Pirates of Caribbean:The Curse of the Black Pearl) filmi, aksiyon ve fantastik film sevenlerin mutlaka izlemesi gereken film tavsiyeleri arasında yer alıyor.Özet ve Detaylar

Biraz üç kağıtçı ancak bir o kadar da tatlı olan Kaptan Jack Sparrow’un korsanlık yaşamı gemisi Siyah İnci’nin, düşmanı olan Kaptan Barbossa tarafından çalınmasıyla alt üst olur. Bu da yetmezmiş gibi Kaptan Barbossa, Port Royal kasabasına saldırı düzenler ve belediye başkanının güzeller güzeli kızı Elizabeth’i kaçırır.

Bu olay üzerine Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner devreye girer. Kaptan Jack Sparrow kaçırılan kızı kurtarmak ve Siyah İnci’yi geri almak amacıyla Will ile birlikte güçlerini birleştirirler.

İngiliz Donanmasının en hızlı gemisi olarak bilinen H.M.S. Interceptor’un kaptanlığını alan Jack Sparrow, kızı kurtarıp gemisini geri alabilmek için yoğun girişimlere başlar. İkilinin peşinde Elizabeth’in yakışıklı ve hırslı nişanlısı Amiral Norrington vardır ve H.M.S. Dauntless adlı gemisiyle arkalarından gelmektedir.

Bu macerada Will, lanetli bir hazinenin varlığından bihaberdir. Barbarossa kendisinin ve mürettebatının kaderini sonsuza kadar ölümsüz olarak yaşamaya mahkum etmiştir. Ay ışığı çıktığı zaman canlı iskeletlere dönüşmektedirler. Üzerlerindeki lanetin kalması için yağmalanan hazineyi bularak, eski yerine koymalı ve kan borcunu ödemeleri gerekmektedir.


Değerlendirme

Film gerçekten süper bir fantastik komedi. Johnny Depp’in oyunculuğu mükemmel derecede, sırf onu izlemek için bile bu film izlenir. Benim izlediğim en iyi filmler arasına girmeyi kesinlikle başardı. Film önerileri listesi yapsanız eminim ki siz de bu filme listenizde yer verirdiniz. Sürükleyici ve eğlenceli Johnny Depp’in davranışları ve muhteşem mimikleri filme harika bir hava katıyor. Bence serinin en iyi filmi bu.

Imdb en iyi filmler arasında da gösterilebilecek bu film; eğlenceli, aksiyon dolu, harika espriler, maceranın tavan yaptığı, fantastik kısacası bu film; ne ararsanız bulabileceğiniz, izlenmesi gereken en iyi filmler arasında yer alıyor. Hiçbir karakterin sırıtmadığı hatta hepsinin birbirinden üstün performans gösterdiği, ne izlesem denildiğinde izlenebilecek baştan sona akıcı tam bir baş yapıt.

Sizce Korsan Barbarossa adı nereden geliyor ? Barbaros Hayrettin Paşa adıyla bir benzerlik mi sadece ? Çünkü bildiğim kadarıyla Barbaros Hayrettin Paşa da Akdeniz de bir korsanmış ve daha sonra Osmanlı Donanmasına katılmış. Ayrıca Barbarossa adıyla anılırmış. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Değerlendirme%85
Vizyon Tarihi: 31 Ekim 2003 
Süre: 2s 23dk
Yönetmen: Gore Verbinski
Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley devamı..
Tür: Aksiyon, Fantastik
Ülke: ABD
IMDB: 8.0
FRAGMAN

 

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..