Ana sayfa » Kayıp Aranıyor(Searching)
Aile Dram Gerilim Şiddetle Tavsiye Yabancı

Kayıp Aranıyor(Searching)

Film Tavsiyeleri - Kayıp Aranıyor(Searching)
Kayıp Aranıyor(Searching) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 28 Eylül 2018 
Süre: 1s 42dk
Yönetmen: Aneesh Chaganty
Oyuncular: John Cho, Debra Messing, Michelle La devamı..
Tür: Gerilim, Dram
Ülke: ABD
IMDB: 7.7

Film tavsiyeleri listemizden tekrar merhabalar. Dram ve Gerilim türlerinin güzel bir harmanlaması olan Kayıp Aranıyor adlı yapım ile listemize devam ediyoruz.  24 Ağustos 2018 yapımı olan Searching 1 Milyon dolarlık bütçesini 75 Milyon dolarlık hasılata çevirebilen nadir filmlerden biri. Endonezya yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Aneesh Cheganty oturuyor.Özet ve Detaylar

David Kim (John Cho) yani başrolümüz 16 yaşındaki kızının kaybolmasından sonra dedektifler bu olayı araştırmaya başlar. Fakat herhangi bir sonuca ulaşılamadığını gören başrolümüz kızının bilgisayarını açarak ondan geriye kalan bir ipucu aramaya başlar. Dram gibi başlayan filmimiz tamda bu noktadan sonra güzel bir gerilim filmine dönüşüyor. Çünkü başrolümüz kızının bilgisayarını açmasıyla birlikte bilmediği pek çok farklı gerçekle ve kızının sırlarla dolu dünyasıyla tanışmak zorunda kalıyor.

Kayıp Aranıyor’un oyuncu kadrosunda  john Cho, Debre Messing, Sara Sohn, Dominic Hoffman gibi pek çok ünlü oyuncu yer alıyor.


Değerlendirme

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor yönetmenimizin ilk filmi olan Searching oldukça farklı çekim metodlarına ve açılarına sahip. Buda size hayatınızın her noktasında kameraların olduğunu tekrar hatırlatıyor.

İzlediğim onca film arasında ilk defa gördüğüm bir teknik diyebilirim. Eğer arayışınız güzel bir dram ve gerilim türünde film ise tereddüt bile edilmeden açılıp izlenmesi gereken bir yapım. İzlerken seyircisine içinden “bu tahminimde mi tutmadı” dedirten bir yapım. Anlayacağınız ters köşeleri çok fazla.

Akıcılık ise filmin hiçbir noktasında sekteye uğramadan devam ediyor. Bunun yanı sıra son dönemde perdede alıştığımız çıplaklık ve cinsel sahneleri içermeyen örneklerden bir tanesi.

Filmin konusuna da çok kısa bir şekilde değinecek olursak eğer gizem türündeki pek çok yapım da bu tarz konulara rastlamak mümkün. Kayıp Aranıyor ‘u tüm bu filmlerden ayıran nokta ise adını Google’ a yazdığınız zaman bile karşınıza çıkacak olan farklı çekim açıları.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..