Ana sayfa » Leon: Sevginin Gücü
Dram IMDB 8 Üzeri Polisiye Şiddetle Tavsiye Suç Yabancı

Leon: Sevginin Gücü

Leon: Sevginin Gücü - Film Tavsiyeleri
Leon: Sevginin Gücü - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 1994
Süre: 1s 43dk
Yönetmen: Luc Besson
Oyuncular: Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman devamı..
Tür: Polisiye, Dram
Ülke: Fransa
IMDB: 8.6

Film önerileri serimize mükemmel bir film ile devam ediyoruz: Leon-Sevginin Gücü

Küçük bir kız ile acımasız bir seri katil arasındaki sevgi, küçük kızın katilin hayatını değiştirişi bu kadar güzel anlatılamazdı sanırım. Filmin en büyük yıldızı ise Natalie Portman’dır. Küçük yaşına rağmen o kadar güzel bir performans sergilemiş ki verilen Oscar ödüllerine bakınca bu performansın Oscar ödülünü nasıl hak ettiğini görüyoruz. Katil rolündeki Jean Reno da oyunculuğunu oldukça karizmatik şekilde konuşturuyor. Gary Oldman ise psikopat bir polisi canlandırıyor ve performansı ile gerçekten göz dolduruyor. Filmin sonunun daha iyi bitmesini umuyordum lâkin öyle olmadı. Yine de etkileyici bir müzikle(Shape of My Heart) içinizden sanki bir şeyler koparırcasına güzel bir finalle bitiyor. Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak değerlendirmek yanlış olmaz sanırım.Özet ve Detaylar

Leon-Sevginin Gücü, küçük bir kız ile bir seri katilin hikayesini konu ediyor. Her ikisinin de birbirlerinden başka kaybedecek bir şeyleri yoktur. Erkek acımasızca öldürüyor ve zayıf noktasını sadece 12 yaşındaki küçük bir kız çocuğu biliyor. 12 yaşında, New York’ta yaşamakta olan Mathilda, üvey ailesiyle birlikte sevimli olmayan bir yaşamı paylaşmak zorundadır. Babası, bir polis için uyuşturucu satmaktadır. Mathilda’yı bu aile ortamından kaçıp gitmekten alıkoyan tek şey küçük erkek kardeşidir. Günün birinde tüm ailesinin katledildiği sırada alışverişe gitmiş olan Mathilda, şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu esnada kendisini Leon’un dairesine saklanarak kendisini kurtarır.


Değerlendirme

Kesinlikle arşivlik, kült bir sinema filmi ile birlikteyiz. Özellikle müzikleri ile oyunculukları tam anlamıyla etkileyici. Hele ki Mathilda’nın ailesinin öldürülmesinden sonra Leon’un evinin kapısında, kapının açılmasını beklerken ağlama sahnesi beni çok etkilemişti. Mathilda sevgiden yoksun büyümüş ve onu kurtaran adama adeta aşıkmışçasına bağlanmıştır. Diğer taraftan Leon anormal ruh yapısıyla Mathida’yı olağanüstü şekilde kol kanat germiş ve hatta onun için canını bile verecektir. Zaten bu filmi, “bu film” yapan en önemli faktör ikili arasındaki sevgiyi farklı bir şekilde gösteriyor olması.

Başta karakteri mükemmelce sergileyip; sertliği, yalnızlığı ve çocuksuluğu çok iyi bir şekilde yansıtan Jean Reno, diğer taraftan karakterinin kötülüğünü, deliliğini yansıtan Gary Oldman. Ancak filmin asıl yıldızı Mathilda rolünde Natalie Portman: Ağlamasından gülümsemesine, kızgınlığından sevgisine kadar muhteşem bir performans çıkarıyor. Bu mükemmel filmi izlemenizi kesinlikle öneririm.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..