Ana sayfa » Love, Simon
Aile Dram Komedi Romantik Yabancı Yeni

Love, Simon

Love, Simon - Film Tavsiyeleri
Love, Simon - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 2008
Süre: 1s 49dk
Yönetmen: Greg Berlanti
Oyuncular: Nick Robinson, Jennifer Garner, Josh Duhamel devamı..
Tür: Dram, Komedi, Romantik, Aile
Ülke: ABD
IMDB: 7.7

Film önerileri tam gaz devam ederken dram sever arkadaşlarımız içinde bir film incelemesi yapmak istedik. Greg Beranti’nin yönettiği, Nick Robinson’un baş rolde Simon karakterini canlandırdığı 2018 yılının Mart ayında çıkmış olup yeni film önerileri arasında yer alıyor.

Film ile ilgili internet üzerinden yorumlara göz gezdirilecek olursa gayet olumlu yazılarla karşılaşıyoruz. Bunun sebebi ise özellikle filmin çok gerçekçi diyalog akışıyla yazılmış olması.

Toplumsal farkındalık açısından bakılacak olursa her bireyin izlemesi gereken bir film. Ki film 7.7’lik IMDB puanıyla bunu kanıtlıyor. Farklı yönelimlere sahip insanlarından aramızda yaşadığının her açıdan farkına varmamız açısından ele alınan konu gayet başarılı işlenmiş.Özet ve Detaylar

Herkes gençlik yıllarından hayalini kurduğu aşkı yaşamayı hak ediyor. Fakat başrolümüz Simon için bu durum biraz daha farklı. Simon henüz lise çağında, ailesi ve dostlarına çift cinsiyetli olduğu gerçeğini henüz açıklayamamış.

Tüm bunlara rağmen Simon’un tek sorunu çevresindekilerin tepkilerinden kaynaklı değil. İnternet üzerinden konuştuğu ve yüzünü dahi görmediği bir sınıf arkadaşına karşı duygular besliyor.

Çift cinsiyet temalı filmlere karşı yapılan ön yargılara rağmen 66 Milyon Dolarlık bütçesiyle film bizleri şaşırtıyor.


Değerlendirme

Öncelikle tekrar üzerine basmak istediğim çift cinsiyet temalı filmlere olan önyargı sebebiyle bu konuda kaliteli çalışmaların çıkartılmadığını hatırlatmak olacak. Fakat bu film gerek bütçesi gerekte oyuncularının kalitesiyle bu konuda bir öncü olacağa benziyor. Bu yüzden film önerileri arasında göstermek konusunda hiç tereddüt etmedik.

Filme sadece cinsel yönelim açısından bakmamak gerek aslında. Ergenlik döneminde herhangi bir sorunu olan gencin, bu sorunlarını çevresiyle rahatlıkla paylaşamamasının ne kadar zor bir durum olduğunu düşünerek bu filmi izlemeye karar verirsek daha net bir fikir sahibi olmuş oluruz.

Çevremizdeki farklılıkların güzelliklerini görmek için izlenmesi gereken bir aile filmi aslında. Filmin içerisine kendinizi kolaylıkla entegre edip sanki o anda yaşıyormuşçasına sizi içine çeken bir yapım olmuş.

Filmin bir diğer artı yönü ise Amerikan filmlerinden alışık olduğumuz o klişe lise hayatında geçmemesi. Eksi yanlarından birini ele alacak olursak filmdeki herkes tabiki de alışkın olduğumuz üzere herkesin güzel ve yakışıklı olması. Ne izlesem diyorsanız eğer tam size göre bir film diyebiliriz.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..