Ana sayfa » Lucy
Aksiyon Bilim Kurgu Gerilim Yabancı

Lucy

Lucy - Film Tavsiyeleri
Lucy - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 8 Ağustos 2014 
Süre: 1s 29dk
Yönetmen: Luc Besson
Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi devamı..
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim
Ülke: Fransa
IMDB: 6.4

Scarlet Johhanson desek sanırım artık tanımayan yoktur. Baş rolünü üstlendiği aksiyon ve gerilim filmleri kategorisinde yer alan Lucy ile önerilerimize devam ediyoruz. Luc Beeson’un yönetmen koltuğunda oturduğu 2014 Ağustos yapımı filmin başrolünde Scarlet Johhanson ve bilim kurgu filmleri içinde görmeye alışık olduğumuz Morgan Freeman yer alıyor. IMDB üzerinde ki 6.4 lük puanlaması üzerinden yola çıkarak aslında filme biraz haksızlık yapıldığını söyleyebiliriz. Bilet gişesi 463.4 milyon dolar olan Lucy aslında yapımcısına kazandırmış diyebiliriz.Özet ve Detaylar

Tayvan’ın başkenti Taipei’nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür.

Lucy (Scarlett Johansson) Taipei’de okuyup çalışan genç bir Amerikalı kadındır. Erkek arkadaşının da etkisiyle kuryelik yapmaya başlar. Hakkında hiçbir şey bilmediği bir çantayı Koreli uyuşturucu baronu Jang’a götürmesi gerekmektedir. Ancak bir tuzağın ortasında kalan Lucy uyuşturucu baronu tarafından esir alınır ve karnına son derece tehlikeli sentetik bir uyuşturucu yerleştirilir, bu maddeyi bedeninde taşıyarak Avrupa’yı götürmesi gerekmektedir. Ancak rehin tutulduğu yerde haydutlardan biri tarafından karnına atılan tekme, uyuşturucunun bedenine sızmasıyla müthiş bir değişime uğrar. Artık mental ve fiziksel yeteneklerini tam kapasiteyle kullanabilen, çok özel güçlere sahip tam bir ölüm makinesine dönüşen Lucy, kendisine yapılan kötülüklerin intikamını almaya kararlıdır.


Değerlendirme

İnsan beyninin %10’unu kullanır teorisinden yola çıkarak hazırlanan Lucy, aksiyon film önerileri arasında yerini alıyor.

Oyuncuların performansları ile alakalı diyecek tek kelime yok. Kamera çekimleri konusunda oldukça profesyonel açılar kullanılarak filmin daha detaycı ve gerçekçi görünmesi sağlanmış.

Filmin konusu hakkında internette dolaşan çok farklı yorumlar var. Bunun sebebi ise, filmi izlemeden önce bir takım felsefi ideaları bilmeniz ve az da olsa yaratılış ve varoluş hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Akıcılık ve sürükleyicilik konusunda filmde hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Seyirciyi kolaylıkla hikayenin akışına alan film, “ben olsam ne yapardım acaba?’’ cümlesini sık sık kullandırıyor.

Filmin süresinin kısa tutulması belki de seyirciyi sıkmamak için yapılmış ancak yanlış bir strateji olmuş. Bu şekilde detaylı bilim kurgu filmleri işlenirken konunun çözümlenmesi için bence biraz daha zaman gerekiyor. Tüm bunlara rağmen aksiyon ve bilim kurgu severlerin beklentilerini karşılayacak güzel bir yapım.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..