Ana sayfa » Müslüm
Dram IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yeni Yerli

Müslüm

Müslüm - Film Tavsiyeleri
Müslüm - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 26 Ekim 2018
Süre: 2s 12dk
Yönetmen: Ketche, Can Ulkay
Oyuncular: Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl devamı..
Tür: Biyografik, Dram
Ülke: Türkiye
IMDB: 8.3

Film önerileri ile mükemmel bir yapımı sizler için sunuyoruz: Müslüm. Filmin yapımcılığını Nuri Yıldırım ile Mustafa Uslu, yönetmenlik koltuğunu ise Ketche ve Can Ulkay paylaşıyor. Filmde 2013 senesinde hayata gözlerini yuman Müslüm Gürses’in hayat hikayesi işleniyor.

Senaryosu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi’nin kaleminden çıkarken, oyuncu kadrosu da göz dolduruyor. O Ses Çocuklar yarışmasının birincisi Şahin Kendirci; Müslüm Gürses’in çocukluğunu, Timuçin Esen yaşantısını ve Zerrin Tekindor ise Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’u canlandırıyor.

Filmin çekimleri ise İstanbul ile Adana şehirlerinde yapılmıştır.

Timuçin Esen bu filmdeki rolü için Amerika’ya giderek bir oyuncu koçundan eğitim alarak çalışmalar yapmıştır.

Müslüm filminin ilk üç günlük açılış rakamı 600.141 kişi olmuştur.

Filmde Müslüm Gürses’in kendi sesinden bir şarkısına yer verilmemiştir. Timuçin Esen kendi sesiyle 11 adet Müslüm Gürses şarkısı seslendirmiştir. Ayrıca Timuçin Esen’in seslendirdiği bu 11 şarkı albüm olarak dinleyiciyle buluşacak.Özet ve Detaylar

Arabesk müzik piyasasına adını altın harflerle yazdıran ve herkesin gönlünde taht kuran Müslüm Gürses’in hayat hikayesi; bu film ile sinema severlerin karşısına çıkıyor. Efsane müzisyenin inişli çıkışlı yaşantısının ele alındığı film, çocukluk yıllarından ölümüne kadarki yaşantısına etki eden insanlara, herkesi etkileyen müziklerine ve eşi Muhterem Nur’a odaklanıyor.


Değerlendirme

Dram film önerileri arasında gösterebileceğim bu film, uzun süre etkisinden çıkılamayacak kadar güzel olmuş. Bu filmi izledikten sonra birkaç gün filmden her yerde bahseder olmuştum. Eğer filmi izlemeden önce Müslüm Gürses’e karşı bir hayranlığınız yoksa, izledikten sonra hayran oluyorsunuz. Eğer hayranı olarak izliyorsanız da hayranlığınız kat kat artıyor.

Müslüm Gürses’i canlandıran Timuçin Esen gerçekten mükemmel bir iş çıkararak oyunculuğunu zirveye taşımış ve rolünün hakkını kesinlikle vermiş diyebilirim. Oyuncu adeta Müslüm Gürses’i  yaşamış sanki.

Bu film bana, Müslüm Gürses’i tanımadığımı ve bir hikayenin ne denli iyi anlatılıp seyirciyi etkisi altına aldığını gösterdi.

Müslüm filmi, verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. İzlerken kâh ağlatıyor, kâh güldürüyor; çeşitli duygular içerisine alıyor insanı. Kalbinde merhamet ve sevgi olan herkesin bu filmde gözlerinin dolması işten bile değil. Hayatın tüm acımasızlığını bu film ile görüyoruz. Kesinlikle izlenilmesini tavsiye ettiğim yapımlar arasında yerini alıyor.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..