Ana sayfa » Örümcek Adam: Örümcek Evreninde
Aile Aksiyon Animasyon IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yabancı

Örümcek Adam: Örümcek Evreninde

Örümcek Adam: Örümcek Evreninde - Film Tavsiyeleri
Film Önerileri - Örümcek Adam: Örümcek Evreninde
Vizyon Tarihi: 14 Aralık 2018 
Süre: 1s 57dk
Yönetmen: Bob Persichetti, Peter Ramsey
Oyuncular: Shameik Moore, Jake Johnson (XVI), Hailee Steinfeld devamı..
Tür: Animasyon, Aksiyon, Aile
Ülke: ABD
IMDB: 8.7

Film önerileri ’ne Animasyon film önerileri kategorisinde olan bir film ile devam ediyoruz: Örümcek Adam: Örümcek Evreninde.

Film Amerika’da gösterime girdiği an itibariyle mükemmel bir başarıyı sağlayıp 35 milyon dolar gibi bir hasılat yapmış ve gişede bulunan filmler arasında zirveye çıkmıştır. Ayrıca dünyada 58 milyon dolar gibi dudak uçuklatan bir hasılata imza atan film, sinema severleri bu başarısı ile oldukça meraklandırmayı başarmıştır.

Bilindiği üzere Rotten Tomatoes eleştirmenleri filmleri yerin dibine sokarcasına eleştirilere imza atıyorlar. Ancak Örümcek Adam: Örümcek Evreninde için aynı şey söylenemez. Zira Rotten Tomatoes eleştirmenleri bu film için yüzde 97 gibi muazzam bir puan vermişlerdir.

IMDB film önerileri arasında da gösterebileceğimiz film, daha açılış haftasında 24 bin kadar izleyicinin IMDB notlarıyla 8.8 gibi bir puan almıştır.

Orijinal seslendirme kadrosunda Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Nicolas Cage, Liev Schreiber, Lily Tomlin, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry ve John Mulaney gibi isimlerin yer aldığı animasyon türündeki filmin yönetmen koltuğunda Bob Persichetti, Peter Ramsey ve Rodney Rothman oturuyor.

Hal böyleyken çevrenizden: “İzlediğim en iyi Örümcek Adam filmi.” Gibi bir cümle duymanız veya izlediyseniz de buna katılmamanız imkansızdır sanırım.Özet ve Detaylar

Örümcek Adam: Örümcek Evreninde, Miles Morales isimli bir gencin dünyayı kurtarmaya çalışma hikayesini anlatıyor. Babası bir polis memurudur ve annesi de işlerinden başını kaldıramayan bir kadındır. Ailesi Miles’i özel bir okula göndermiştir ancak Miles yeni okuluna uyum sağlamakta oldukça güçlük çekmektedir. O okuldan ziyade arkadaşları ve amcası Aaron ile vakit geçirmek istemektedir.

Miles, yaşantısındaki küçük problemlerle uğraşırken radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır ve başka bir evrene geçiş yapar. Artık özel yetenekleri olan Miles, bir süper kahraman olmak için Peter Parker, Spider-Gwen, Spider-Man Noir, Spider Ham’dan yardım alacaktır. Süper kahraman olarak ne denli sorumluluklar altına girdiğinin artık farkına varan Miles, kötülüklere karşı koymak için harekete geçer.


Değerlendirme

Çizgi roman okurlarının gayet iyi bildiği bir şey vardır ki o da; fantastik dünyada onlarca farklı evren olabilir. Farklı evrenler olunca, çok sevdiğimiz süper kahramanların da farklı varyasyonları olur.

Marvel’in unutulmaz ve gözde süper kahramanlarından olan Örümcek Adam’ı bir çok defa sinemalarda izledik ancak animasyon halini ilk kez görüyoruz.

Filmde liseli genç Miles Morales ve onun haricinde başka evrenlerden gelen Örümcek Adamlar filmin hikayesini oluşturuyor. En iyi örümcek adam filmi bu mu orası tartışılır elbette ancak bana göre Örümcek Adam felsefesini gerçek anlamda çok iyi aktaran bir film.

Aksiyon film önerileri olarak da gösterebileceğimiz filmin sürprizleri, hareketliliği çok iyiyken, en belirgin özelliği ise izleyiciye filmi seyrederken bir çizgi-roman okuyor hissi vermesidir. Örümcek Adam’ın kendisine özel animasyon tekniği de bir harika olmuş. Her çizgi-roman okumayı seven birey için bu film bir başyapıt olabilir. Herkesin izlemesini kesinlikle tavsiye ederim. Hoşçakalın.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..