Ana sayfa » Oyun Gecesi(Game Night)
Aksiyon Komedi Suç Yabancı Yeni

Oyun Gecesi(Game Night)

Oyun Gecesi - Film Tavsiyeleri
Oyun Gecesi - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2018
Süre: 1s 39dk
Yönetmen: Jonathan Goldstein (XII), John Francis Daley
Oyuncular: Jason Bateman, Rachel McAdams, Kyle Chandler devamı..
Tür: Komedi, Aksiyon
Ülke: ABD
IMDB: 7.0

Suç ve komedi film önerileri kategorisinde Yönetmen koltuğunu John Frencis Daley ve Jonathan Goldstein’in birlikte paylaştığı eski usul komedi tarzında bir film olan Oyun Gecesi ile devam ediyoruz.

22 Şubat 2018 tarihinde gişesine start veren film 117 Milyon Dolarlık gişe geliriyle pek başarılı olmasa da izlemeye değer bir yapım olduğunu gösteriyor. IMDB üzerinden 7.0 gibi ortalamanın üzerinden sayılabilecek puanıyla da bunu göstermiş zaten.  Filmin baş rollerinde Rachel McAdams, Jason Bateman, Billy Magnussen gibi sinema sahnesinde aslında çokta yabancı olmadığımız oyuncular yer alıyor.Özet ve Detaylar

Max ve Annie’nin çiftler için düzenlediği oyun gecesi, Max’in kardeşi Brooks’un sahte haydutlar ve federal ajanların olduğu gizemli bir cinayete karışmasıyla iyice içinden çıkılmaz bir hale gelir. Brooks kaçırılır ve her şey oyunun bir parçası gibi görünmektedir. Fakat bu altı aşırı rekabetçi oyuncu gizemi çözmeye ve oyunu kazanmaya çalışırlar. Ancak bu olayın oyunun bir parçası değil ve Brooks’un göründüğü gibi birisi olmadığının farkına varırlar. Bu karmaşık gece boyunca, her saat beklenmedik bir olaya yol açar. Arkadaş grubu boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını fark ederler. Kuralların ve puanların olmadığı, oyuncularının kimler olduğu bilinmeyen bu gece ya uzun süredir yaşadıkları en eğlenceli oyun gecesi ya da bu zaman ki tüm oyunların bir sonu olacaktır.


Değerlendirme

Filmin olay örgüsü bir hayli anlaşılması zor şekilde kurulmuş. Yine de kendimizi verdiğimiz takdirde olayların içine girebiliyoruz. Komedi filmi tavsiye olarak yer almasının sebebi ise filme kendinizi verdiğiniz takdirde ciddi bir merakla ve buna eşlik eden kahkahalarla neler olacağını beklemeniz. Filmdeki esprilerin birçoğunu anlayabilmek için aslında o an bahsedilen isimleri ve filmleri bilmek gerekiyor. Yani biraz sinema perdesiyle haşır neşir olmak gerekli.

Filmde bazı noktalarda mantık hataları yapılmış olsa dahi yüksek tempolu giden aksiyonu ve ince göndermeleriyle izleyiciyi ekran başında tutmayı başarıyor. Bunun bir sebebini de yapılan oyunculukların kalitesi olarak değerlendirebiliriz. Ana karakterlerimizin yanı sıra yan karakterlerimiz de rollerini oldukça başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Böylelikle henüz gişeden yeni çıkan bir yapım olmasına rağmen tavsiye edilen filmler arasında gösterdiğimiz bu filmi izlemenizi öneririz.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..