Ana sayfa » PeeKay(PK)
Dram Hint IMDB 8 Üzeri Komedi Şiddetle Tavsiye Yabancı

PeeKay(PK)

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
PeeKay(PK) - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 2014
Süre: 2s 32dk
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Oyuncular: Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt devamı..
Tür: Bilim Kurgu, Hint
Ülke: Hindistan
IMDB: 8.2

Film önerileri adı altında paylaşacağımız bir diğer yapım: PeeKay(PK), Rajkumar Hirani’nin yönetmenliğini yaptığı son derece şahsına münhasır bir eleştiri filmi.

Filmde inanç değil, inanç sistemi ve dinlerin çokluğu üzerine eleştiri yapılmış. İnsanların kendi kendine yaratıp, uydurdukları saçma sapan dinlerin çokluğu çok güzel ve eğlenceli şekilde gösterilmiş.

Bunları yaparken Hint sinema sektörünün olmazsa olmazlarından olan müzikali de içerisine katarak mükemmel şekilde eğlendirici üslup takınıyor. Zaten sahneleri de bir o kadar övgüyü hak eder düzeyde.Özet ve Detaylar

PeeKay(PK) karakterinin başka bir gezegenden ilk kez dünyaya adım atması hayli enteresan olayları da birbiri ardına getiriyor. Böylece absürt sahneler, din üzerine felsefik noktalar ele alınırken aynı zamanda romantik konularıyla da duygusal yönden seyirciyi kendisine çekiyor.

Film farklı bir gezegenden gelen bir yabancının yaratıcıyı bulma çabasını konu ediyor. Şehirde gezinen bir yabancı olan PeeKay(PK) daha önce hiç kimsenin sormadığı oldukça basit sorular sorarak onlara cevaplar arar.

PeeKay(PK)’ın gerçek yaratıcıyı aramasını konu edinen film, izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik bir yolculuğa çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcak mı sıcak bir hikayeye odaklanıyor.


Değerlendirme

Rajkumar Hirani‘nin yönetmenliğini yaptığı filmin başlıca rollerinde Aamir Khan, Anushka Sharma ve Sanjay Dutt yer almakta.

Hint filmleri sinemaya damga vurmaya devam ediyor. Bu işin baş aktörlerinden biri olan Aamir Khan, bu filmde de başrol koltuğunda. Birçok önemli filmlerde yer alan Aamir Khan ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu bu filmde de film severlere gösteriyor.

PeeKay(PK) hayli ilginç bir film, insanlar herkesi ve her şeyi eleştirmeyi severler, bir tek istisna dışında o da; “Din” Filmde: Hinduizm, İslam, Musevilik ve Hristiyanlık gibi dört büyük dini ve bu dinlerin yarattığı insanların duygularını suistimal ederek sömürülme gerçeğini insanları güldürerek eğlenceli bir şekilde eleştiriyor.

Sizlere birden çok duyguyu bir arada yaşatacak, bir meyve sepeti gibi her duygunun tadına birer birer baktıracak bir film. Yönetmenin ve oyuncuların başarıyla üstesinden geldiği buna benzer bir filme daha önce denk geldiğimi hatırlamıyorum. Bu yönüyle hint film önerileri arasında gösterdiğimiz bu yapım gerçekten takdire şayan.

Fragman

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız..