Ana sayfa » Ratatuy – Ratatouille
Aile Animasyon IMDB 8 Üzeri Komedi Macera Yabancı

Ratatuy – Ratatouille

Ratatuy - Ratatouille - Film Tavsiyeleri
Ratatuy - Ratatouille - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 24 Ağustos 2007 
Süre: 1s 50dk
Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: Patton Oswalt, Brad Garrett, Lou Romano devamı..
Tür: Animasyon , Komedi, Aile
Ülke: ABD
IMDB: 8.0

Pixar tarafından beyaz perdeye aktarılan ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtımı yapılan bir animasyon çizgi yapımla çocukluğumuza döneceğiz. Önerdiğimiz bu film; 28 Haziran 2017 tarihinde gişeye giren Ratatuy Pixar’ın 8. filmi olmasının yanı sıra olumlu eleştiriler alarak gişede çok büyük bir başarı ve hasılat elde etmiştir. 620.7 milyon dolarlık gişe hasılatıyla yapımcısına oldukça fazla kazandıran Ratatouille, IMDB üzerinde de 8.0 gibi barajımızı geçen bir puana sahip.Özet ve Detaylar

Şişman fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmıştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.


Değerlendirme

Hepimizin ara sıra çocukluğuna dönmesi hem psikolojik açıdan dinlenmemiz hem de kendimize kaliteli vakit ayırabilmemiz için oldukça gerekli. Ailecek izlenecek film önerisi arıyorsanız eğer şuan tam yerindesiniz. Aile filmleri konusunda kaliteli bir animasyon filminin eline kim su dökebilir ki?

Fareler günümüzde pek çoğumuza itici ve tiksinç gelen hayvanların en başındadır. Hele bir farenin yemek yediğinizi restaurantın mutfağında olduğunu düşünebiliyor musunuz? Düşünün derim.. Ratatuy’da bu konu o kadar sempatik ve içten işleniyor ki hiç yadırgamıyoruz.

Tabiki her çocuk filmi gibi asıl amacı miniklerimize hayatla ilgili mesajlar vermek olduğu için bazı noktalar biz yetişkinlere bayağı gelse de sıkılmadan izleyebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Herkes büyük bir sanatçı olmayabilir, fakat büyük bir sanatçının nereden çıkacağı belli olmaz…

Fragman

 

1 Yorum

Yorum yapmak için tıklayınız..

  • Hem kucuklere hem buyuklere hıtap eden guzel.bır anımasyon fılmı ızleyen pısman olmaz