Ana sayfa » Venom: Zehirli Öfke
Aksiyon Bilim Kurgu Yabancı

Venom: Zehirli Öfke

Venom: Zehirli Öfke - Film Tavsiyeleri
Film Önerileri - Venom: Zehirli Öfke
Vizyon Tarihi: 5 Ekim 2018 
Süre: 1s 52dk
Yönetmen: Ruben Fleischer
Oyuncular: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed devamı..
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon
Ülke: ABD
IMDB: 6.8

2017 ve 2018 yılında adından çok söz ettiren ve merakla beklenen bir film olan Venom: Zehirli Öfke ile film tavsiyeleri devam ediyor. Tüm Marvel filmleri gibi gişesinden önce merakla beklenen bir yapım oldu Venom.  Yapımın yönetmen koltuğunda ise Ruben Fleischer bulunuyor. Kadrosunda Tom Hardy, Michelle Williams gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Venom, IMDB puanı olarak pek beklediğini alamamış olsa da 6.8 gibi hatırı sayılır bir puana sahip.Özet ve Detaylar

Filmde Venom’u canlandıran başrolümüz  Eddie Brock olması gerektiğinde daha hırslı bir muhabirdir. Birlikte olduğu arkadaşının çalıştığı araştırma firmasının yöneticisi de hedefleri arasında yer almaktadır. Kötü amaçları için araştırma yapan bu adamın sakladığı bir takım şeylerin peşinde koşarken, sadece simbiyoz halinde yaşayabilen bir uzaylı organizmanın firma tarafından keşfedilip deneylere alet edildiğini öğrenir.

Ve işin daha kötü olan kısmı ise bu organizmanın insanlar üzerinde deneyler yapılarak onlarla birleştirilmeye çalışılmasıdır. Yaptığı araştırma konusunda kendini fazla kaptıran başrolümüz ise Venom adı verilen bu organizmaların bir sonraki taşıyıcısı haline gelmiştir. Marvel çizgi roman evreninde bir süper kötü olan Venom hem organizmayla hem de firma sahibinin onu ortadan kaldırması için gönderdiği kişilerle yüzleşmek zorundadır.

Filmde başrolümüz olan Venom karakterine Tom Hardy can verirken, 4 Oscar’a aday gösterilen Michelle Williams, 2 Oscar’a aday gösterilen Woody Harrelson yer alıyor.


Değerlendirme

Çizgi roman evrenleri beyaz perdeye aktarılmaya başladıktan sonra yapımcılarına milyonlarca dolar gelir sağladı. Venom da bu yapımlar arasında gösterilebilecek bilim kurgu film önerileri kategorisinde yerini alıyor. Yapımcısına tamı tamına 855 milyon dolar bir gişe geliri sağlayan yapım 2018 in şüphesiz ki en çok beklenen filmleri arasındaydı.

Oyunculuk ve görsel efektler açısından bakacak olursak her Marvel filmi gibi bulacağımız hiçbir eksik yön yok diyebiliriz. Aynı şekilde Venom’un orijin çizgi roman hikayesi ele alındığında da bulabileceğimiz hiçbir eksi yön yok. 

Venom: Zehirli Öfke çok büyük bir ihtimalle bir devam filmi ile de karşımıza çıkacaktır. Eğer ki devam filmi yapılırsa ilk filmin başarısını aşması, hatta günümüz Bilim Kurgu film örneklerinin önüne geçmesi söz konusu olabilir. Elbette bu hususta rolünü seve seve oynayan Tom Hardy’de etken. Oyuncu tekrar filmi için oldukça hevesli ve sabırsız olduğunu dile getiriyor.

Bilim kurgu ve aksiyon filmlerini sevenlerin şüphesiz ki kaçırmak istemeyecekleri bir film olan Venom: Zehirli Öfke’yi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Kendinize iyi bakın.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..