Ana sayfa » Yeşil Sokak Holiganları
Dram Spor Suç Yabancı

Yeşil Sokak Holiganları

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Yeşil Sokak Holiganları - Film Önerileri

Film önerileri ve tavsiye filmler serimize devam ediyoruz: Yeşil Sokak Holiganları.

İngiltere’deki futbol holiganizmini anlatan çok etkileyici bir film. West Ham United ve Milwall takımı taraftarları arasındaki münasebetleri beyaz perdeye gayet iyi taşıyan bir yapım. Filmdeki olaylar kesinlikle gerçeği yansıtıyor. İngiltere’de her yıl onlarca takım taraftarı ölüyor veya yaralanıyor. Holiganlar bundan iyi anlatılamazdı sanırım. Tribün severlerin keyifle izleyeceği bir film.Özet ve Detaylar

Matt, Harvard Üniversitesi’nde okumaktadır. Odasında birlikte kaldığı arkadaşının sakladığı uyuşturucunun Matt’in yatağında bulunması sonucu okuldan atılır. Bir ingilizle evli olan ve İngiltere’de yaşayan ablasının yanına taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin kardeşi Ben ile takılmaya başlar. Ben sıkı bir West Ham United fanatiğidir.

Matt’in futbol ile uzaktan yakından alakası bile yoktur. Kendisi de gayet yumuşak başlı sakin bir insandır. Ancak Ben ile takılan Matt bir süre sonra kendisini West Ham United taraftar grubu olan GSE(Green Street Elite)’nin içinde bulur.

İlerleyen zamanlarda Ben ve arkadaşları ile birlikte West Ham United maçlarına gitmeye ve hatta diğer takımların taraftar gruplarıyla kavgalara karışmaya başlar. Matt yıllardır içinde biriktirdiği şiddet duygusunu dışarıya adeta püskürecek ve kendisini anlamsız bir fanatikliğin içinde bulacaktır.


Değerlendirme

Kendim de futbol tribünlerini çok seven biriyimdir. Bu filmi izleyeli çok oldu ancak hafızamda yer edinmeyi gerçekten başardı. Herkese tavsiye filmler olarak sunacağım bir yapım olduğundan sizlerin de izlemenizi özellikle de tribün gruplarını sevenlerin izlemesini kesinlikle öneririm. Futbolun sadece futboldan ibaret olmadığını, tribün ortamındaki arkadaş ilişkilerinin ne derece sağlam olduğunu çok güzel bir şekilde ele almış

İnsanın içinde mevcut olan ve çeşitli sebeplerle dışarıya vuramadığı duygularının, gün gelip dışarıya çıktığında yaşantımızın bir anda nasıl değişebileceğini çok güzel işlemiş.

Filmde abartıdan uzak kalınmış ve gerçeğe yakın sahneler çekilmiş. Oyuncuların performansları ve senaryonun gerçekte olan olaylarla benzerliği filmin en ilgi çekici yanlarından.

Yabancı film önerileri adı altında paylaşımlar yapıyorsam eğer bu filmi kesinlikle paylaşıyor ve öneriyorum. Ne izlesem ? Diyorsanız eğer; en iyi film önerileri arasında gösterdiğim bu filmi rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Değerlendirme%80
Vizyon Tarihi: 2005
Süre: 1s 50dk
Yönetmen: Lexi Alexander
Oyuncular: Elijah Wood, Charlie Hunnam, Claire Forlani devamı..
Tür: Dram, Spor, Suç
Ülke: ABD, İngiltere
IMDB: 7.5
FRAGMAN

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız..

  • Eğer bir takımın taraftarı iseniz bu film sizi çok etkiyelecek.
    Pişman olunmayacak hem aksiyon hem duygu yüklü bır film .
    Hatta ve hatta filmi izledikten sonra baloncukları üflüyorum havada süzülüyorlar westham westham diye tezahürat bile tutabilir. Westham unt taraftarlarına sempati bile duyabilirsiniz 🙂

    • Yorumunuz için teşekkürler. Özellikle de futbol severler için kesinlikle izlenilesi bir film. 👍🏻