Ana sayfa » Yıldızlararası(Interstellar)
Bilim Kurgu IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yabancı

Yıldızlararası(Interstellar)

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Yıldızlararası - Interstellar - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 7 Kasım 2014 
Süre: 2s 49dk
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine devamı..
Tür: Bilim Kurgu, Dram
Ülke: ABD, İngiltere
IMDB: 8.6

Yıldızlararası(Interstellar) filminin içeriğine girmeden önce bir tavsiye; izlemenizi önerdiğimiz bu film tıpkı Esaretin Bedeli veya Cesur Yürek gibi tarih sayfalarında yer alacak bir yapım. O sebeple boş bir kafa ile kendinizi filme vererek izleyin.

Artık insanoğlu kusurlarının farkına doğanın zoruyla varmış vaziyette ve tüketim çılgınlığı yerini tasarrufa bırakacak seviyelerde. Kaynakların sona erdiği bir dünya ile karşı karşıyayız. Tabi her zaman olduğu gibi NASA buna bir el atmayı düşünüyor ancak bu sefer amaçlarından biri dünyayı kurtarmak iken diğeri başka bir dünya bulmak.

Filmi bir başyapıt yapan bu kez oyunculuklardan çok senaryo ve efektler. Filmde bir çok duyguya yer verildiği gibi aynı zamanda çok da popüler duygular bulunmuyor. Asla yaşayamayacağımız bir duygu karmaşasında empati yeteneğimiz bizi ağlama noktasına getiriyor.

Belki sinemanın usta bir çok yönetmeninin jenerasyonunun sonrasında doğduk ama bizim jenerasyonumuzun dahisi olan Christopher Nolan‘a yetiştik. Ve Ünlü yönetmenin ince ince her noktasında uğraştığı bu baş yapıtı ile ihya olduk.Özet ve Detaylar

Yıldızlararası(Interstellar) filminde, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçimini sağlamaktadır. Amacı iki çocuğuna güvenli bir yaşam sağlamaktır. Kızı Murph olağanüstü bir zekaya sahiptir ve çocuklara büyükbabaları Donald göz kulak olmaktadır.

Cooper, geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özlüyordur ve bir gün karşısına beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin hatta insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekmektedir.

Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor.


Değerlendirme

Christopher Nolan başyapıtları arasına bir yenisini daha eklemiş. Yaptığı her film olay oluyor ve ayrı bir tat bırakıyor. Yıldızlararası(Interstellar) filminde konu olarak; insanoğlunu pek uzak olmayan bir gelecekte bekleyen doğal kaynakların tükenmesi ve bunun sonucunda dünya dışında yeni bir yaşam alanı arayışı karşımıza çıkıyor.

Hikaye baştan sona mükemmel bir şekilde kurgulanmış ve 170 dakikalık süresine rağmen izleyicileri yerine çivilemeyi başarıyor. Tabi bunda kurgunun muazzamlığı da es geçilemez.

Yıllar sonra bile adından söz ettirmeyi başarabilecek olan bilim kurgu film önerileri kategorisinden yalnızca biri. Mutlaka izlemenizi öneririm.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..