Ana sayfa » Zamana Karşı
Aksiyon Bilim Kurgu Gerilim Yabancı

Zamana Karşı

Zamana Karşı - Film Tavsiyeleri
Zamana Karşı - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 28 Ekim 2011 
Süre: 1s 41dk
Yönetmen: Andrew Niccol
Oyuncular: Amanda Seyfried, Justin Timberlake, Cillian Murphy devamı..
Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Aksiyon
Ülke: ABD
IMDB: 6.7

Zamana Karşı, yönetmenliğini Andrew Niccol’un yaptığı aksiyon türünde bir bilim kurgu film önerisi. Başrolünde filmlerden ve özellikle sahne hayatından çok aşina olduğumuz Justin Timberlake bulunuyor. Buda tabiki Justin hayranı olan kızlarımızı beyaz perdeye çeken ciddi bir etken. 28 Ekim 2011’de vizyona giren yapım IMDB üzerinde 6.7 gibi ortalama sayabileceğimiz bir puana sahip.Özet ve Detaylar

25 yaşına gelen insanların, yaşlanmayı durdurmak için var güçleriyle çalışmak zorunda olduğu bir gelecekte geçen filmde, zaman gerçekten para ve güç demek. 

Will Salas (Justin Timberlake), bir hata sonucu cinayetten hüküm giyer ve hapishaneden kurtulmak için tek şansı gerçek yüzünü gördüğü sistemi çökertmektir. Zira zamanın rahatlıkla satın alınabildiği bu sistemde zenginler sonsuza kadar genç kalarak yaşarken fakir ve güçsüz olan ise ölerek, elenir. Üstelik kendi yaşayamadıkları yıllar başkalarının hayatlarına eklenir. Güçsüz olanlar sadece bir gün daha hayatta kalabilmek için ‘zaman’ dilenir, ödünç alır hatta bazen zamanı çalar. Will Salas ise bütün bu yozlaşmış sisteme karşı baş kaldırır… 


Değerlendirme

İnsan oğlu her dönemde zamana karşı koymayı, yaşlanmamayı ve ölmemeyi hayal etmişti. In Time’da ölümün parası olanlara uğramadığı bir zamanı ele alıyoruz. Bilim kurgu film önerileri arasında yer alan yapım zamanın hayatımızda ki önemine vurgu yapıyor. Toplumsal göndermeler kullanan yapımda zamanın insan hayatları üzerinde etkisi olmadığı takdir de neler yaşanabileceğini ele alıyoruz.

Filmde ufak tefek mantık hataları bulunsa da bu hatalar kesinlikle filmi ekarte etmek için yeterli değil. Esas olarak kapitalizmi eleştiren In Time’ın film önerileri arasında bulunmasının en güçlü sebebi farklı bir konuya sahip olması. Zaman zaman kurgudan kaynaklanan sorunlar nedeniyle film duraksıyor olsa da sıkılmadan izleyeceğiniz bilim kurgu filmleri arasında yer alıyor.

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..