Ana sayfa » Zindan Adası
Gerilim IMDB 8 Üzeri Şiddetle Tavsiye Yabancı

Zindan Adası

Tavsiye Edilen Filmler - Film Öner
Zindan Adası - Film Önerileri
Vizyon Tarihi: 12 Mart 2010 
Süre: 2s 17dk
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley devamı..
Tür: Gerilim
Ülke: ABD
IMDB: 8.1

Film önerileri serimize muhteşem bir psikolojik gerilim filmi olan Zindan Adası ile devam ediyoruz.

Sinema dünyasının artık efsanesi haline gelen büyük yönetmen Martin Scorsesein’ın elinden çıkmış harika bir film. Filmin başından itibaren görsellik ve atmosfer o kadar güzel işlenmiş ki gerçek anlamda yönetmen farkını ortaya koyuyor.

Hikaye daha önce başka filmlerde işlendi veya buna benzer filmler izledik diyebilirsiniz ama bu hikayeyi bu kadar kaliteli bir şekilde izlememişsinizdir eminim. Sonuna geldiğinizde bile hala şüphe ile bakıyorsunuz. Teddy karakteriyle birlikte düşünüp, içinizde onunla beraber mücadele ediyorsunuz ama sonunda siz de pes edip boyun eğiyorsunuz.

Film her yönüyle çok iyi. Leonardo Di Caprio başta olmak üzere oyuncuların performansı da mükemmel derecede göz dolduruyor. Kaçırılmayacak çok iyi bir film.Özet ve Detaylar

Zindan Adası, Martin Scorsese’nin bir çok filmi gibi yine bir baş yapıt derecesinde. Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polisin, Rachel Solando isimli bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine, tehlikeli akıl hastalarının tedavi olduğu Zindan Adası(Shutter Adası) isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve daha sonra gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor.

Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığırından çıkan işler bu davayı gittikçe zor bir hale getirecek, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır. Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından Dennis Lehane’nin ünlü romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin başrolünde yönetmenin gözde oyuncularından Leonardo Di Caprio var.


Değerlendirme

Zindan Adası filmi, gerçekten müthiş; gizem türü içerisinde izlediğim en iyi iki üç filmden biri ve hatta hayatımda izlediğim en iyi filmler arasına dahi koyabileceğim bir film.

Oldukça merak uyandıran konusu başlarda kendi gerilimini ufak ufak hissettirmeye başlasa da sonrasında artan gizem ve filmin psikolojik yanları git gide daha da merak uyandırıyor. Sonlara doğru da olay çözülmüş gibi dursa bile en sonunda oldukça kafaları karıştırmayı başarıyor.

Bu filmin tamamını anlayabilmek için aslında iki kez izlenilmesini önermem yanlış olmayacaktır.

Karşımızda mükemmel bir senaryo da var elbette ve çok başarılı bir şekilde uyarlandığını da gösteriyor. Performanslara gelecek olursak, Leonardo Di Caprio’nun oyunculuğu mükemmel. Bunun yanında Michelle Williams ve Emily Mortimer da çok başarılı performanslar sergiliyorlar.

Müziklerinden tutun da görsel yapısına kadar çok başarılı bir iş çıkarılmış. Oldukça sürükleyici ve çok etkileyici olan bu yapımı kesinlikle kaçırmayın derim!

Fragman

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız..